תמיד אני חש ברע כשאני רואה יהודים חוגגים את חגי ישראל. חנוכה הוא דוגמה מעולה: הוא מזכיר לי עד כמה אין כל טעם לנסות להפוך את ערביי ישראל לישראלים טובים. היהודים הרי מציעים לערבים עיסקה נהדרת: תשכחו משאיפותיכם הלאומיות בתמורה לקצבאות, חינוך, סביבה כמעט נטולת מיסים, הזדמנויות תעסוקה, וערים נוחות. זה בדיוק מה שהציע בזמנו אנטיוכוס ליהודים, שתגובה התקוממו כנגדו בהנהגת המכבים הקיצונים. אנטיוכוס הציע לערי יהודה מעמד של פוליס, מה שהיה מפחית מהן את עול המס במידה משמעותית. הוא הציע לבנות אולמי ספורט ואצטדיונים, הזדמנויות סחר, ומיסים מופחתים, ממש כמו היום. בדומה לערביי ישראל, היהודים נאלצו אז רק לוותר על כמה מנהגים ותפיסות חברתיות. בדומה לערבי ישראל, בימי המכבים, מרבית היהודים הסכימו לתנאיו של אנטיוכוס: הם היו יהודים טובים, מתונים וליבראלים. אולם קול הרוב לא שינה אז דבר, והוא לא משנה גם היום. קיצונים פונדמנטליסטים ומסורים, המכריזים בכל כיעורם על סירובם לחיות ולתת לחיות – הם שנותנים את הטון לחברה כולה. אולם לא לנצח. שוללת החשמונאים הקיצונית התדרדרה עד מהרה לאתיאיזם ושחיתות. אפילו האנשים הדתיים ביותר אינם מסוגלים לעמוד בפני השפעותיו המשחיתות של השלטון, כפי שניכר כיום גם באייתולות באיראן. אך ערביי ישראל אינם בשלטון: הם תמיד באופוזיציה, ולכן מנהיגיהם מוגנים יחסית מפני שחיתות. השוו זאת לשחיתות הגואה בגדה המערבית, בה הערבים הם השולטים. שלטון אדמיניסטרטיבי לערביי ישראל יסייע רבות בהשגת מטרה זו.

דוגמא נוספת היא פורים. אנו חוגגים לא פחות מאשר את הפוגרום שביצע העם היהודים בעשרות אלפי גברים נשים וטף, שלפי האמונה- לא אהבו אותנו. המן הוצא להורג, והצו המלכותי להשמיד את היהודים כבר בוטל, כ-11 חודשים לפני חג הפורים. על כן יוצא שאנו חוגגים לא את ישועתנו, כי אם את נקמתנו בעוון פשע שלא בוצע. כעת, הדבר היחידי שלא בסדר בחגיגה הינו שמנהיגים יהודים בורים הפכו אותו לחג מחוסר שיניים. ממש כמו שחנוכה מציין את ניצחון הפונדמנטליסטים במלחמת אזרחים עקובה מדם, כך פורים חוגג את הטבח שביצעו היהודים באזרחים זרים. איך אפשר לחגוג את פורים ואז להפגין בעד זכויות הפלסטינים?

חשבו על פסח. התחלנו אותו בכך ששחטנו את האל המצרי. הבאנו קורבן כבשים. יהודים ישראלים שסובלניים כלפי תמונותיו של אלוהים בכנסיות אורתודוכסיות בירושלים, שמוקיעים קנאים יהודים על כך שהם שורפים ספרי ברית חדשה – מה להם ולחג הפסח העוסק כולו באי סובלנות דתית? במהלך חג הפסח שדדנו את המצרים, כיום אנו מסבסדים את הפלסטינים. שמנו את מבטחנו באלוהים ויצאנו נגד הצבא המצרי הגדול. כיום היהודים מתעלמים מהניסים הרבים המתרחשים סביבנו, ומבקרים את מנהיגי מצריים יותר פעמים משמוסלמי טוב נוסע למכה. הכיצד יכולים חברי הכנסת לחגוג את הפסח לאחר שהתירו למכור חמץ בחג?
למזלנו, מרבית היהודים אינם חוגגים את שבועות, יום מתן תורה- שכן מה יכול להיות צבוע יותר מחגיגת מתן תורה בקרב אנשים שדוחים את המצוות?

כמובן שישנו גם האבסורד שבחגיגת הסוכות. כמו כל יתר המצוות, גם מצוות הישיבה בסוכה תקפה בישראל בלבד. יהודים המתעקשים לקפוא מקור בסוכה בארה”ב ואירופה צריכים טיפול פסיכולוגי. סוכות היה החג השמח של החברה החקלאית, של אנשים שעבדו בפרך והיו מאושרים בפרי עמלם. סוכות אינו חג שיש לרופאים ועורכי דין יהודים זכות לחגוג.
היהדות הפכה לקליפה ריקה, ועימה גם החגים היהודים עברו סירוס.