כמה כסף הייתם מבקשים תמורת טבעת האירוסין שלכם? ועבור השעון – המתנה של אבא לרגל סיום הלימודים? או תמורת צל”שים מהמלחמות? אלו הן מזכרות קדושות. אין להן מחיר. אז מדוע אנחנו מתייחסים לקומץ מנובלים-פוליטיקאים שמבזבזים את ארץ-הקודש בכזו קלות ראש? מה – אין מה לעשות? אולי כן, אולי לא. ליהודים שהתקוממו בגטו ווארשה לא היה בטחון בהצלחתם, אך לפעמים הכבוד האנושי הבסיסי דורש מאתנו לפעול ללא קשר לסיכויי הניצחון.
כן – שוטרים יכולים להכות אותנו על כך, או להושיבנו במעצר. זה טבעי – תמיד נמצאו משת”פים יהודים שפעלו נגד מקדשי שם שמיים.
ממשלת ישראל היא כנופיה לא ייחודית. גם הכנסת לא יוצאת מן הכלל – שליש מחבריה מואשמים בעבירות פליליות מובהקות. ההיסטוריה זוכרת משטרים יהודיים יותר מושחתים שפעלו בניגוד לאינטרסים יהודיים. לא צריך לפרש התנגדות בכל דרך לממשלה ישראלית כפעולה נגד עם ישראל.
יהודים הנמנעים מהתנגשות עם המשטרה מתוך פחד מנזק גופני יגרמו לעצמם נזק יותר חמור – הרס נפשי! יש מצבים בהם שתיקה מהווה פשע. יכול להיות שבגוש-קטיף תעינו בחשיכה או הינו בהלם – אבל לעולם לא עוד! להתכחש להרס המדינה היהודית על ידי ממשלת ישראל – דומה להכחשת השואה. האמונה שממשלת ישראל יודעת יותר טוב את מאוויי העם – כמוה כהכחשת העובדות נהירות.
ממשלת ישראל הנפשעת בוגדת בעמה ומדינתה. היא באופן מודע הורסת את החזון בן אלפיים השנה שהיה משאת נפשו של כל העם היהודי שאותו כמעט השיג. ממשלה כזאת לא תביא שלום – היא תביא ליצירת מדינה חסרת ישע בגודל של גטו.