זוהי תשובה למאמר שנכתב בידי שגריר בריטניה לישראל.

הייתי רוצה לענות לשאלה הרטורית שלך, “מהי האלטרנטיבה אם ישראל רוצה להישאר מדינה דמוקרטית בעלת רוב יהודי?”
1.יהודה ושומרון הם שטחים יהודיים מרכזיים. לו מחר תעלה האוכלוסיה המוסלמית בלונדון על 20%, אני סבור שהבריטים יחפשו פתרונות אחרים מעבר לנסיגה הבירה האנגלית. במאורע פולקלנד, בחרה ממשלתך לצאת למלחמה ולא לאבד טריטוריה- אשר ללא ספק אינה חשובה למורל הבריטי, לעם הבריטי או תלותדעה הבריטית.

2. האוכלוסיה הפלסטינית הגדה אינה גדולה- לא מדובר על יותר משני מליון איש, מה שיכפיל את גודלה של האוכלוסיה הלא יהודית בישראל.

3. האיום הדמוגרפי על ישראל קיים היום גם ללא השטחים. המוסלמים כבר הווים 34% מהצעירים בארץ, והם יהוו גוש גדול בכנסת בקרוב. נסיגה מיהודה ושומרון לא יפתור דבר. הפתרון לבעיה הוא אותו הפתרון בו תמכה ממשלתך כאשר היה מדובר ביוון, טורקיה, קפריסין, צכוסלובקיה, וגרמניה- חילופי אוכלוסיה.

4. מרבית יהודה ושומרון יכולות להיות מספחות לישראל גם ללא פגיעה בפלסטינים, מכיוון שאחוז אחד מהפלסטינים חיים על 56% משטחי הגדה.

5. נטישת הגדה תיצור הרבה יותר בעיות לישראל, מכיוון שללא שיטור חיצוני, החברה הפלסטינית תפנה לפשע, אלימות וטרור כנגד ישראל. אם לבנון אינה מסוגלת לאכוף את הפסקת האש מול ישראל, מדוע שנצפה ליותר מכך מפלסטין. מיד עם נסיגת צה”ל, איראן תשתלט על הגדה. אפילו אם נגיע להסדר עם איראן- מי ימנע מארגוני הטרור לפעול?

חובה להכיר בכך שלא בכל שטח ניתן למשול, ולא כל עם מוכן למדינה- וזוהי מחובתנו לשלוט באנשים אלה.