לנבא פוגרומים באוקראינה היא שיטה בטוחה להיחשב לנביא. אין אומה שהשמידה יותר יהודים.
הסלאבים כבשו את ממלכת הכוזרים והתבוללו בתוך תרבותם. שורשיה של השפה הרוסית מצויים עמוק בתוך השפה העברית.
במאה ה-17 צבאות בוגדן חמילניצקי השמידו בין 100 ל- 250 אלף יהודים באכזריות מוגזמת אפילו לאותה תקופה. בוויקיפדיה יש מאמר מוזר על כך שהאכזריות הזאת הייתה תוצאה של הדיכוי של האוקראינים על ידי גובי המיסים וסוחרי האלכוהול היהודים. איזה יופי! כאילו הם כולם היו יהודים בלבד! האמת היא שבגביית מיסים עסקו לא יותר מכמה מאות יהודים, ואומה של אלכוהוליסטים לא הייתה חסרה פונדקאים. היהודים לא גבו מיסים במדינות אירופה אך גם שם רצחו אותם. ולמרות זאת חמילניצקי נשאר עד עכשיו גיבור לאומי של אוקראינה. אוקראינה המודרנית, נתמכת על ידי ארה”ב, מיודדת עם ישראל ושואפת להיות חברה באיחוד האירופי. אלפי אוקראינים זכו לאות הוקרה ממשלתי – האות על שם בוגדן חמילניצקי. תלמידי בית ספר מכירים את חמילניצקי כגיבור המאבק ביהודים שלחצו את האוקראינים.
במאה ה-18 המצביא האוקראיני פיליפ אורליק, שהתאסלם, כתב חוקה. היום הסטודנטים באוקראינה לומדים אותה כ”דוגמא לליבראליות הקדומה”. אין צורך לחזור על מה שכתוב בה לגבי יהודים.
הפוגרומים לא הפסיקו אף פעם אך מימדיהם התגברו במאה ה-19. החל מ-1905 התנועה לשחרור ארגנה פוגרומים עם מוטיבציה פוליטית. יהודים שאסורים היו לעסוק בחקלאות הלכו העירה, לעבוד במפעלי תעשייה, הפכו לפרולטריון – האויב המעמדי של האוקראינים – והנה עוד סיבה טובה לרצוח אותם.
המהפכה הבולשביקית ב-1917 מחקה סופית את האפשרויות החוקיות להגנה על היהודים. המצביאים האוקראינים רבו ביניהם אך היו מאוחדים בדבר אחד – להרוג יהודים. תכירו: עוד גיבור לאומי אוקראיני אחד – סמיון פטליורה. הנשיא הנתמך על ידי ארה”ב הורה להציב בערים את דיוקניו של הגיבור הזה ולקרא רחובות על שמו. ע”פ צירוף מקרים קוריוזי אוקראינה חתמה על האמנה להכרה בפסקי דין הפליליים. ב-1926 בית המשפט הצרפתי זיכה את היהודי שהרג את פטליורה בטענה חסרת תקדים – היהודי הזה נקם את רצח משפחתו על ידי צבאו של פטליורה. לפיכך יוצא שהגיבור הלאומי האוקראיני הוא לא אחר אלא פושע שהורשע ברצח עם. הוסיפו עוד 250 אלף יהודים שנרצחו בהשמדה ההמונית המזוויעה בהיסטוריה.
אחריהם באו הנאצים. אוקראינה בעלת המוסר המעוות קיבלה מגרמניה הפיצויים על רצח יהודים. אמנם הגרמנים ארגנו את הרציחות, אך ביצעו אותם בעיקר אוקראינים. ממשלת אוקראינה מעבירה בכל שנה טקסים צבועים בבאבי-יער – מקום הרצח ההמוני של יהודים. אך אף פעם לא מזכירים בהם שרוב הרוצחים היו אוקראינים. לא מספרים כיצד הם הסגירו את היהודים לנאצים וליוו בצחוק את היהודים המובלים אל מותם. היו גם צדדים ייחודיים לפוגרומים האוקראיניים: ב-1905 המשטרה החרימה את הנשק של יחידות ההגנה העצמית היהודית כדי להקל את דרכם של הפורעים לשכונות יהודיות. הנשיא הנוכחי שומר על יחסים תקינים עם האוקראינים הלאומניים שדוגלים באנטישמיות מוצהרת.
אנשי הון יהודים הוסיפו את חלקם בשפיכת שמן למדורת האנטישמיות. אוקראינה היא מדינה ענייה ואלה גונבים, מעלימים מיסים, מפריטים באופן לא חוקי ודוהרים לפרלמנט. ראשי-ערים יהודים זוכים בבחירות מזויפות, סוחטים כספים מבעלי עסקים מקומיים ולוחצים על האוכלוסייה. נציגי כל האומות עושים זאת אך היהודים בולטים תמיד.
את יהודי אוקראינה לא יצילו לא אומנויות הלחימה ואף לא נשיאת נשק חם. מסכנים – מדוע נשארים אתם שם למוות בלתי נמנע?