אל תתייחסו ברצינות להצהרותיו של החמאס –קבלו אותן עם החיוך של הבנה, תנו להם להתגנדר בחליפות המעונבות. הגישו להם “מרטיני”. דחפו אותו אל החיבוקים של הסלבריטאים. תחתרו עמוק יותר, תשגיחו על תגובתכם. למדו לנהל מלחמות אידיאולוגיות.
התייצבות דלה ביותר של הבוחרים בבחירות האחרונות בישראל הראתה את חוסר שביעות-רצון הגובר והולך בממשלה אך גם את חוסר ההבנה של הישראלים את מטרותיהם האמיתיות. צעדים פוליטיים לא זוכים יותר לאמון ובאמת – אין כאן פוליטיקה כלל. כולם מבינים שבניית חומת ההפרדה בין ערבים ליהודים לא תביא שלום.
הציבור זקוק למגדלור. ישראלים רבים בעבר שנאו את גוש-אמונים אך כעת עמדותיו בציבור התחזקו מאוד.
לפני זמן-מה קראתי להתנחל בעזה על מנת להרחיב את נוכחותנו באזור. ברם היום על רקע הדיבורים של הלמינגים על נכונותם לוותר על מזרח-ירושלים אני סבור שהתנחלות במזרח העיר חשובה כעת יותר מעזה.
“קדימה” טוענת שמסירת ירושלים המזרחית לערבים נחוצה כדי לשמר את החלק היהודי של העיר .זה מגוחך. קל יותר לשמור על יהדותה של העיר על ידי החזרת הערבים לכפריהם. ובכלל למה צריך ירושלים יהודית הומוגנית במדינה דמוקרטית, טולרנטית וחופשית כפי שהם רוצים להציג את ישראל?
בינתיים משימת ההתנחלות במזרח-ירושלים נראית קלה ופשוטה. היהודים מאכלסים אותה חלקים-חלקים לאט-לאט באופן חוקי לגמרי ומרחיבים את אזורי השליטה שלהם על ידי – נקרא לזה – חוסר הסובלנות. משטרת ישראל תמנע מלהיכנס לשכונות ערביות והמתנחלים יזכו לחופש פעולה יחסי, אמנם בסיכון מסוים מקרבת הערבים.
יהודים יכולים להתנחל בבתים הנטושים או לרכוש מערבים את זכויות הבנייה. הם גם צריכים להשתלט על מקורות ההכנסה העיקריים של ערבים כגון מסחר ומוצרי מחייה.
יש לציין שפדיון כל הרכוש הערבי במזרח העיר אינו בא בחשבון – ערכו גדול מדי, בלתי אפשרי.