אנרכיה

העבריינים השמאלנים שמתקיפים יהודים ביהודה ושומרון אינם אנרכיסטים. האנרכיזם דוגל בזכותם של אנשים לחיות בקהילות, מה שכולל את הזכות לשלול מאנשים בלתי רצויים את הזכות להיכלל בקהילה. כמו כן, האנרכיזם דוחה את מרות המדינה על שטח ריק מאדם. קבוצת יהודים המתיישבים על גבעה שוממת ומסרבים לערבים להיכנס לשטחם, הינה דבר המקובל בהחלט על האנרכיזם. ה-אנרכיסטים הרוסים והאוקראינים של תחילת המאה ה-18 תמכו מאוד ביהודים, ופעמים רבות אף חברו ליהודים במאמץ להתגונן מפני הפוגרומים. הצבא האנרכיסטי של נסטור מכנו היה הכוח היחיד במלחמת האזרחים ברוסיה שבאמת העניש מבצעי פוגרומים.

אנרכיה

אנרכיה ריאליסטית אינה בהכרח סותרת את עצמה: כמובן שחברות חייבות לעגן בחוק ולהסדיר את השימוש בגלי הרדיו הלאומיים, או שעשרות תחנות ישדרו על אותו הגל. ישנן עוד עשרות דוגמאות שכאלה שמצריכות רגולציה ממשלתית. ה-אנרכיה דורשת שכל חקיקה תתבצע על בסיס הסכמה מהותית, ושתעדר ממנה כל סמכות אוכפת. מדובר למעשה במודל של מערכת השופטים המקראית.

לפני מספר עשורים, בית המשפט בארה”ב קבע כי שריפת הדגל מעוגנת עתה בחוק האמריקאי כחלק מחופש הביטוי. בזמנו, חיילים אמריקאים מתו בהמוניהם תחת בדיוק אותו הדגל. כתגובה, פעל המחוקק באחת המדינות בארה”ב בתבונה, ועיגן בחוק כי העונש בגין הכאת שורף דגלים תהיה מעתה קנס פעוט של 25$. ההיגיון היה גאוני: כאשר המדינה נכשלת בהגנה על ערכיה, היא מחויבת לאפשר לאזרחים לפעול בעצמם. אין זה דבר נדיר בישראל לראות ערבים בוזזים ופושעים בעיירות יהודיות, בעיקר נגד מבוגרים ונשים. התגובה היחידה ברת הקיימא הינה להתעמת פיזית עם הערבים, אין כל טעם במילים. אך פעילות מסוג זה הכניסה עד היום יהודים אמיצים לבתי הסוהר. קל מאוד לעצור את הפשיעה הערבית, בעת פריצה או תקיפה, בעטו בתקוף, חכו שיגיב, ואז תירו בו ופרסמו את התקרית. אך המדינה הינה ככלב באבוס. היא אינה מסוגלת לאכוף את החוק, ומנגד היא שוללת מהאזרחים את הזכות לאכוף אותו בעצמם.

אנרכיה

מחויבותה הראשונה של המדינה הינו בטחון אזרחיה. ברגע שמדינה כושלת במחויבותה הראשונית לספק הגנה, אין לה עוד כל מרות מוסרית על נתיניה. במשך שנתיים, כשלה ממשלת ישראל במשימתה להגן על תושבי שדרות מהקסאמים שנורו מעזה. אל ל-תושבי שדרות לחוש כל נאמנות למדינה שאינה מגנה עליהם, על אף שלא חסרים לה אמצעים לעשות זאת. בדיוק כפי שאדם המותקף ברחוב רשאי להילחם בתוקפיו כאשר אין משטרה באזור, כך גם תושבי שדרות – והיהודים בכלל- זכאים ללחום בערבים. ממשלת ישראל אינה מסוגלת לבצע חרפה גדולה יותר מאשר למנוע מהיהודים את הזכות להגנה עצמית – הזכות להגיב על האלימות הערבית ולוודא שהיא תיפסק. היהודים יוכלו להילחם בטרור הרבה יותר טוב מאשר שהטרור נלחם בהם. אנו יכולים להשיב על אש באש. ממשלת ישראל אולי אינה רוצה בהרחבת הסכסוך, אך החמאסרוצה בזאת ולכן משפר בכל עת את טווח הרקטות. בסדר, לא חובה לשגר רקטות מתל אביב לעבר עזה, אך דבר בדוקטרינה המוסרית אינו מונע מיהודים לשגר רקטות ביתיות משדרות לעבר עזה. אנו מסוגלים לבנות רקטות טובות יותר מהערבים. אנו יכולים להרוג בהם בהרבה יותר ביעילות מאשר שהם עושים בנו יום ביומו. אנו יכולים לגרום להפסקתה של האלימות הערבית. לו רק הממשלה תפסיק לעשות שטויות.

מרבית היהודים מרוצים מאוד מהתנערות מאחריותם האישית. יהודים בגולה ממלמלים לעצמם: “בשנה הבאה בירושלים הבנויה!” במקום לעלות על מטוס. תפילותיהן הן דבר תועבה, ועצם העובדה שעולם השאול לא נפער תחת רגליהם הינה הוכחה למידת הרחמים האדירה של ה’. אך יש מספיק אזרחים שמוכנים לקחת את העניין לידיהם.