שחורים

בעיותיה של אפריקה אינן עניינה של ישראל. כמיליארד אפריקאים היו בשמחה עולים ארצה, ומדיניות הממשלה כלפי הגירה בלתי חוקית מזמינה אותם לעשות זאת. כ 9000 אפריקאים חצו כבר את הגבול לתוך ישראל, ורבים עוד באים מדי יום. הממשלה הודיעה שהיא תגרש אותם חזרה לסיני, אך נרתעה מלעשות זאת בשל חששה מדעת התקשורת העולמית. אותה התקשורת וארגוני זכויות האדם כלל אינם מוטרדים מהיחס לו זוכים הפליטים באפריקה, אך מצפים מהיהודים שיהיו נחמדים ויקלטו אותם.

הקיבוצים וארגוני זכויות האדם בישראל הם האחראים לפשע מאחר והם אלה שמספקים לפליטים תעסוקה וסבסוד. בדרבונם של ארגוני זכויות האדם, תובעים ה-אפריקאים את שכר המינימום שקבוע בחוק, על אף שהם שוהים בארץ באופן בלתי חוקי, ובעוד שפועלים פלסטינים מוכנים לעבוד בשביל חצי מהסכום.

שחורים

יהודים רגישים שולחים כמויות עתק של בגדים, מזון, תרופות וכסף ל-אפריקאים הבלתי חוקיים בזמן שישראלים רבים נמצאים במצב לא פחות גרוע. שמאלנים רואים בסיוע לאחיהם היהודים כדבר שאינו מתפקידם, אך הסיוע ל-אפריקאים הוא דבר שבמודה. עיריית תל אביב היא עירייה ברוח הזמן, על כן היא אכלסה מספר מקלטים בפליטים ה-אפריקאים במקום לשלוח אותם חזרו למקום מוצאם. מה יקרה כשיהודים יצטרכו את המקלטים הללו כמרחב מוגן מפני טילי החמאס?

כל תוכנית סיעודית יוצרת תהודת אי שוויון ברחבי החברה. אפרו אמריקאים רבים בארה”ב חיים על קצבאות סיוע ובוחרים לא לעבוד. ה-אפריקאים בדרום הסהרה התרבו עד לכמות בלתי הגיונית בזכות הסיוע ההומניטארי הבינלאומי, וכעת דורשים עוד ועוד סיוע על מנת לשרוד. הרגישות היהודית כלפי פושעים שהסתננו למדינתנו באופן בלתי חוקי מולידה השלכות מרחיקות לכת דומות. כאשר תתפשט השמועה אודות טמטומם של היהודים הנדיבים, אפריקאים רבים עוד רבים ינהרו ארצה. אלה הם אינם פליטים, אלא מהגרים בלתי חוקיים. אפילו מי שבא מדארפור יכול למצוא מקלט בטוח במצריים, ומרבית ה-אפריקאים מסתננים לישראל בשל ההטבות הכלכליות שהיא מציעה.

הנטל שמהווים ה-אפריקאים על ישראל אינו פרופורציונאלי. על אף שבישראל כבר חיים כ200 אלף עובדים זרים, שכמחציתם בלתי חוקיים, אלה הם לפחות אנשים בעלי כישורים. אך לא כך עם האפריקאים. בשונה ממרבית המהגרים, האפריקאים מגיעים כמשפחות שלמות, ומתרבים מהר, מה שמכביד אף יותר את הנטל על משלם המיסים הישראלי לדאוג להם ולבריאותם. (למרות שגם אם הם היו עשירים, מדוע שנשלם עבורם?)

שחורים

האפריקאים לא באו ארצה מנאמנות למדינה היהודית. מרביתם נוצרים. הם מגיעים ממדינות שלא מקיימות קשרים דיפלומטיים עם ישראל, ועל כן אין ספק שהמעט שהם יודעים על ישראל זו תעמולה אנטי ציונית. תרבותם לא יכולה להיות רחוקה יותר מזו של היהודים. ישראל בקושי מצליחה להטמיע את “היהודים” האתיופים בתרבותה, ועל אחת כמה וכמה שיהיה לה קשה אף יותר לעשות זאת עם אפריקאים שאפילו לא מעמידים פני יהודים.

תהיה זו טעות להפיל את האשמה על מצריים. סיני הוא מקום אדיר, ולא באמת ניתן לצפות מהמשטרה המצרית שתלכוד את כל המהגרים. מצריים יורה מדי יום במסתנני גבול אפריקאים כך שלא ניתן לומר שהיא לא מנסה. מתפקידה של ישראל שתפקח על גבולה מול מצריים. לא חסרות דרכים לעשות זאת. ניתן יהיה להעסיק בדואים במטלת צייד המסתננים. יחידות משטרת גבול ניידות יוכלו לתור אחר מסתננים ולגרשם בו ברגע במקום להסיע אותם לבתי הכלא או לתחנות האוטובוס.

ניתן לגרש את מי שכבר היום נמצא בישראל, למצריים, או עדיף על כך, לעזה. המקום גם ככה מלא במחנות הפליטים של האו”ם – שיעשו את תפקידם. אם החמאס יגרש אותם למצריים, בסדר. אם לא, הם יהיו הבעיה של החמאס.

שחורים