כשאנו מדברים על השואה אנחנו מתכוונים להשמדת מיליוני היהודים על ידי הגרמנים. אבל השואה מתרחשת מול עינינו היום: ההתבוללות משמידה את אותה כמות היהודים באמריקה ובאירופה.
השואה היא נוראית לא מפני שהושמדו מיליוני יהודים. הרוסים איבדו במלחמה ההיא עשרים מליון איש והם לא מכנים את זה שואה. המעשה הגרמני הוא שואה מפני שתרבות שלימה הושמדה. יהדות מזרח-אירופאית איננה. לא מספר העצום של מיתות פרטיות קובע – אבד לנו שליש מהעם, הגרעין התרבותי. עיקר השואה הוא לא במות אנשים אלא בקץ קיומה של היהדות. במובן הזה התבוללות היא באמת שואה. היהודים שמים קץ ליהדותם.
פושעי השואה של ימינו הם לא הגרמנים, האוקראינים או הפולנים. הם יהודים, ליתר דיוק – אלה שקוראים לעצמם מנהיגים. הם מתעלמים מערכים האמיתיים של היהדות ומחליפית אותם ב”מורשת התרבות היהודית”. אבל היהדות היא לא מורשת בלבד אלא אורח חיים, מסורת חיה הנותנת טעם לחיינו! כן, אנו מכבדים את זכרם של גיבורינו ומנהיגינו הרבים אשר התברכנו בהם בכל הדורות אך יהדות – זה לא היסטוריה גרידה. אומות קמות והולכות, מדינות נוסדות ונהרסות אך הערכים הנצחיים שניתנו בסיני נשארים אקטואליים עד היום.

לפני אלפיים שנה אמר אחד מהרפורמאטורים דאז: תעשו את כל מה שאומרים לכם אנשי הספר אך אל תעשו כמוהם כי הם לא מקיימים את מה שהם מלמדים. במוסדות ההשכלה היהודיים מלמדים את ההיסטוריה ברם לא מלמדים ליישם את לקחיה בחיים מודרניים ומשאירים את היהודים בוואקום קיומי. שטיפת המח אנטי-דתית בבתי ספר יהודיים ומרכזים קהילתיים, תעמולה קונפורמיסטית ופציפיסטית ותרבות הפופ הכללית מעוררים את השאלה: למה להיות יהודי? ומנהיגינו הפוליטקלי-קורקטים לא נותנים תשובה.

לעתים קרובות נוטה היהדות אל הסכולסטיות. במקום וויתור על יהדות מעוותים אותה כדי לספק את צרכיהם של הסוגדים לדולר ומחפש את אהבת המוני העם. עבודת האל התנקזה אל דרך ארץ ודרך ארץ הצטמצמה עד הנימוסים. האיסור להרוג התבטל והיהודים משתעשעים בציד של חיות-בר. מס ההכנסה ביטל את הצדקה. האתיאיסטים שמעולם לא התעמקו בתורה יוצרו לעצמם יהדות “רציונאלית”.
השואה המתרחשת היא לא רק תרבותית אלה גם גנטית. היהדות מעולם לא הייתה אטומה וגרים מאומות רבות השתלבו בתוכה במשך אלפי שנים. התהליך הזה היה איטי למדי כדי שהיהודים יהיו מסוגלים לקלוט אותם בתוכם. היום מספר נישואיי תערובת הוא מדהים. רוב היהודים הלא דתיים מתחתנים עם גויים – מדוע לא, אם יהדות זה רק נורמות מוסריות בלבד? גויים רבים הם אנשים די מוסריים. העניין הוא לא ביהודים בודדים שעוזבים את היהדות אלא אנו מאבדים את כל יהדות המערב. מיליוני שושלות יהודיות עלולים להיפסק בדור אחד. אותו ניצוץ של יהדות שעליו סרבו לוותר דורות הקדומים גם על מוקדים של אינקביזיציה, ולא אחרי הפוגרומים – דועך. מי שדוגל בשילוב תרבויות ודיאלוג בין הדתות הורג יהודים כמו שעשו הנאצים.