חג החנוכה

ההקבלה היהודית לחג המולד אינה מצלצלת בנוחות לאוזני הממסד הרודף נכונות פוליטית. החג העליז מפאר מלחמת אזרחים

יהודה הייתה מדינת חסות לפני ואחרי מרד המכבים. היהודים קיבלו בהסכמה את הכיבוש היווני ומרדו רק כאשר היהדות נאסרה. היהודים לא השיגו עצמאות – השינויים היחידים היו דתיים. יהודים קיצוניים טבחו ביהודים פרוגרסיביים שביקשו לבטל מצוות שבת וכשרות מיושנות. המלך היווני רצה להמיר את היהודים המשונים לאזרחים יוונים למופת, ולצרפם לעושר הכלכלה ההלנית. הוא הציע שלל הטבות כלכליות כתמורה ליהודים שיסכימו לנטוש את מנהגיהם הדתיים המוזרים. היהודים לחמו וניצחו. היהודים המודרניים בוחרים גם היום לצדד ברובם במלך היווני, ולבחור ברווחה כלכלית על פני עבודת שמיים.

מתתיהו התחיל את המלחמה בהרג בוגד יהודי. מה היה חטאו? הוא הקריב קורבן בהתאם למנהג היווני. כמה יהודים אתיאיסטים כיום היו מרימים גבה על כך?

אולי המקרה המפורסם ביותר בספר המכבים הוא של האם היהודייה שדחקה בשבעת בניה להתנער מהיוונים ולחבק את היהדות, גם במחיר של מוות. כל אחד משבעת הבנים עונה למוות מול עיניי אמו. לאחר מכן היא הוצאה להורג. היהודים שחוגגים כיום את חג החנוכה בזים לאמהות פלסטיניות אצילות שמעודדות את ילדיהם למות בפיגועי התאבדות על קידוש ה’.

חג החנוכה

אדם זקן צווה לאכול חזיר וסרב. חבריו היהודים ההגיוניים הציעו לו בקר, על מנת שלמעשה הוא לא יעבור על המצווה, רק למראית עין מול היוונים. הוא סרב בטענה שצעירים עלולים לראותו, ולראות בכך היתר לאכול חזיר. הוא הוצא להורג. היהודים שחוגגים כיום את חנוכה – מי מביניהם מתנגד לממכר חזיר במסעדות? מי יסכים לעמוד בפני הוצאה להורג בשל כך? אנו בוגדים בזכרו של גיבור.

תמונה של משפחה יהודית שחוגגת את חג החנוכה תוכל להוות ציור נלווה מושלם באינציקלופדיה תחת הערך “צביעות”.

http://samsonblinded.org/heblog/553.htm