גוג ומגוג

מהירות התפתחות הטכנולוגיה מבטיחה שהתרבות אינה מסוגלת עוד להמשיך כבעבר. האוכלוסייה הולכת ומזקינה, בעוד שהשינויים – מחוזם של הצעירים – הופכים מהירים יותר ויותר. מדינות רווחה מוכיחות שאנשים לא חייבים לעבוד על מנת להתפרנס – אפילו שבוע עבודה של 35 שעות מבטיח הכנסה מספיקה. האוטומציה התעשייתית מפחיתה עם הזמן את הצורך במעורבות אנושית אף יותר. כלכלות מתקדמות דוחפות את האוכלוסייה למקצועות בהם בבוא הזמן מכונה תחליף את האדם. כספומט אחד מחליף עשרות פקידים בנקאיים, והזמנת טיסות דרך האינטרנט ביטל את הצורך בסוכני נסיעות.

תוך זמן קצר, מרבית האנושות תמצא את עצמה בלתי נחוצה מבחינה תעסוקתית – כלומר מובטלת לחלוטין. למספר אדיר של אנשים באפריקה הסיכוי למצוא תעסוקה הולך ומצטמצם מיום ליום, מכיוון שהכלכלה העולמית פשוט אינה זקוקה למספר כה גדול של ידיים עמלות. שליש מאוכלוסיית העולם בהודו וסין לעולם לא יזכו ליהנות מההטבות הטכנולוגיות של העולם המערבי. רוסיה לעולם יושבת מוכנה לפלוש לשכנותיה ולעורר בעיות. רוסיה והערבים שניהם תלויים אנושות בדרישה גבוהה לייצוא נפט. פריצות דרך באנרגיה גרעינית, מכוניות חשמליות וחימום, בנוסף לפיקוח נוקשה יותר של פליטות גזי חממה, יכולים בקלות להוביל למחיר הנפט המנופח מלאכותית לצנוח מטה במהירות מסחררת. דבר זה יוביל לחצי מיליארד רוסים וערבים על סף רעב.

גוג ומגוג

המוסלמים מציפים את ערי אירופה, ומבטלים בכך את הרקונקיסטה. ייתכן ובקרוב תהיה ארה”ב המדינה המערבית היחידה בלי אוכלוסיה מוסלמית גדולה. ישראל, אשר מלאה במוסלמים לצד יהודים תבוסתנים, עלולה למצוא עצמה מגשימה את נבואת יחזקאל “חרב איש באחיו תהיה”, מלחמת יעקוב הקבליסטית. הברית הרוסית-ערבית מזכירה מאוד את הכתוב בדבר ברית ממלכות גוג ומגוג, שם הממלכה הצפונית ביותר (במקרה זה רוסיה היא באמת הכי צפונית) מצטרפת לאויבי ישראל בלחימה כנגדה.

ביחזקאל, ה’ מבטיח להמטיר גשם של גופרית וקיטור על מגוג, והיום אנו יודעים למה התכוון הנביא. כדבריו של מהבהרטה, “עמוד אש ותמרות עשן שיהיה בוהק כאלף שמשות”. ה’ נתן לישראל קרוב ל200 כלי נשק מסוג זה.

עוד לא היה באנושות נשק שלא נעשה בו שימוש. מדינות רבות ישיגו נשק גרעיני בשנים הבאות, מאחר והטכנולוגיה הפכה זמינה לכל. יהיה זה מדהים אם כולם באמת יפגינו איפוק. ישראל, ובעיקר אזור יהודה, הינו המקום היחיד בעולם שבטוח מפני נשק גרעיני. אין מדינה מוסלמית, או נוצרית שאי פעם יעיזו לפוצץ נשק שכזה בקרבת עיר הקודש.