הרב מאיר בהנא

יש שרת בו ניתן להוריד סרטונים של מאיר כהנא:

NEW: DVDs with Rabbi Kahane’s lectures in Hebrew, English, and Russian.

DVD 1
DVD 2
DVD 3
DVD 4

שאלות מדירות נחת מיהודים רודפי נחת

ftp://samsonblinded.org

מאיר כהנא באוניברסיטת ברנדייס
מאיר כהנא בראיון לנשונל פרס קלאב, ארה”ב
מאיר כהנא בהרצאה במלון בוורלי
מאיר כהנא בדיון עם הפרופסור אלן דרשוויץ
מאיר כהנא בישיבה יוניברסיטי
מאיר כהנא מרצה במלון ת’אנדרבירד
מאיר כהנא: מדוע להיות יהודי, חלק 1
מדוע להיות יהודי, חלק 2
הרב מאיר כהנא, מדוע להיות יהודי, חלק 3
R.Meir Kahane and Sonya Friedman
60 minutes
Axelrod
Congregation Shaar HaShamayim
Greenberg
Kach annual dinner
Kach promotion
Linkolnwood
State of Judea
Yeshiva of the Jewish Idea
Young Israel

איכות התמונה והשמע טובה בהרבה ממה שניתן למצוא ביו-טיוב. הקבצים די גדולים, כך שממולץ להשתמש בתוכנת הורדות כגון:

FlashGet.

הרב מאיר בהנא

ניתן גם לצפות בגרסאות מוקטנות של הסרטים בגוגל וידאו:

מאיר כהנא בראיון לנשונל פרס קלאב, ארה”ב
מאיר כהנא בהרצאה במלון בוורלי
מאיר כהנא באוניברסיטת ברנדייס
מאיר כהנא בישיבה יוניברסיטי
מאיר כהנא בדיון עם הפרופסור אלן דרשוויץ
מאיר כהנא מרצה במלון ת’אנדרבירד
מאיר כהנא: מדוע להיות יהודי, חלק 1
הרב מאיר כהנא, מדוע להיות יהודי, חלק 3

וכמובן, אל תשכחו לספר לחברים על האתר

Also, in English and По-русски

Kahane Chai

הרב מאיר בהנא

מאיר כהנא היה אחת הדמויות היהודיות הציוריות ביותר של המאה העשרים. כחסיד של ז’בוטינסקי, מאיר כהנא החלה את הקריירה הפוליטית שלו עוד בצעירותו כאשר הוביל מחאות כנגד מדיניותו האנטישמית של הפוליטיקאי הבריטי ארנסט בווין.

את הסמכתו הרבנית קיבל מאיר כהנא מ”אוניברסיטת ישיבה” בניו יורק. כהנא הפך בולט בארה”ב לאחר שייסד את “ליגת ההגנה היהודית”, שמטרתה הייתה להגן על יהודים קשישים ומוסדות יהודים אמריקאים מפני מתקפות אנטישמיות. במרדפו אחר אינטרסים יהודיים, כהנא תמך בשת”פ עם כל גורם אפשרי, החל במאפיה האיטלקית וכלה בFBI. בעבור הרב, מטרת העל של הבטחת שלום היהודים קדמה לאי אלו הצדקות כביכול מוסריות. לרב כהנא לא הייתה כל בעיה מוסרית להשתמש בנשק וחומרי נפץ בכדי להגן על אחיו היהודים.

לאחר שדיכא משמעותית את האלימות האנטישמית, ארגונו של כהנא שבר את קשר השתיקה בנושא יהדות ברית המועצות. מנהיגי יהדות ארה”ב, שדגלו ב”דיפלומטיה שקטה” – כה שקטה עד שלא ניתן היה להבחין בה – מיהרו לגנות את רוח האקטיביזם של כהנא. בסדרת פיצוצים שפגעו במשרדי ברית המועצות בארה”ב, עקף כהנא את מסך העשן הסובייטי והצליח להביא את נושא יהדות בריה”מ המדוכאת ללב השיח הציבורי בארה”ב. הרוסים נאלצו לנהל משא ומתן. תודות לרב מאיר כהנא, עשרות אלפי יהודים רוסים הורשו לעזוב את ברית המועצות. הממסד היהודי האמריקאי השתלט על מאמציו של כהנא והחלו לתווך את תהליך הקליטה – שהוביל לעלייתם ארצה של כמיליון יהודים.

הרב כהנא עלה ארצה והחל את פעילותו הפוליטית תחת הסיסמא, “אני אומר את מה שאתם חושבים”. מפלגתו של כהנא, כ”ך, פעלה למען חילופי אוכלוסיה עם מדינות ערב, סיפוח יהודה ושומרון, והצגת אלמנטים יהודיים בסיסיים לחוק הישראלי. לאחר סדרת הפסדים אלקטוראליים, זכה מאיר כהנא במנדט לכנסת. עם זכייתו, פתחה התקשורת הישראלית השמאלנית במסע רדיפה והכפשה חסר תקדים. כהנא משך לקרבו מצביעים מכל גווני החברה על חשבונן של המפלגות הקיימות, מה שהוביל אף מפלגות ימניות כדוגמת הליכוד וש”ס להתנגד לו. הסקרים ניבאו לכהנא קפיצה מטאורית ממנדט אחד לשלושה עשר. בנקודה זו, הוצאה מפלגתו אל מחוץ לחוק באשמת גזענות, למרות שהחוק הישראלי קובע במפורשות כי סוגיות דתיות אינן נכללות במסגרת הגזענות – וכלל מצעו של כהנא נלקח מציטוטים ישירים מהמקורות.

כהנא לא נרתע, ופעל למען עריכת משאל עם בנושא העברתם של ערביי ישראל אל מדינה משלהם, לסיפוח יהודה ושומרון, ולשלילת זכותן של מפלגות אנטי יהודיות להשתתף בהליך הפרלמנטארי בישראל. העיתון מעריב פרסם כי ארגון המוסד מתכנן להתנקש בחייו של כהנא. כמו כן, קיבל הרב איומים דומים על חייו מצד השב”כ. בשנת 90′ נרצח מאיר כהנא בזמן שנשא נאום בניו יורק. הערבי שהואשם ברציחתו זוכה מכל אשמה מאחר ועל כלי הירי לא נמצאו טביעות אצבע. המתנקש האמיתי נותר עלום.

לאחר מותו של מאיר כהנא, תנועת כ”ך הוצאה אל מחוץ לחוק לאחר תקרית ברוך גולדשטיין. לאחרונה, הצליח הכהאניסט הגלוי הראשון, מיכאל בן ארי – להיכנס לכנסת בבחירות 2009, והכהאניסט הפורש אביגדור ליברמן הפך לדמות בולטת בפרלמנט הישראלי. בארץ קיימות מספר תנועות הטוענות לשאוב את דרכן מתורתו של מאיר כהנא, ביניהן מפלגתו של ברוך מרזל – חזית יהודית.

מאיר כהנא הותיר מאחוריו מספר ספרים, אלפי מאמרים, ומספר הרצאות מצולמות. הרב הראשי לישראל, מרדכי אליהו, שיבח את ספרו של כהנא “הרעיון היהודי”, כהישג יוצא דופן בחשיבה יהודית. בספרו, מסביר הרב כהנא את הרלוונטיות היומיומית של חוכמת היהדות העתיקה.

חקירה מעמיקה של תורתו של מאיר כהנא הינה דבר הכרח לכל המעוניין להבין על בורין את היהדות ואת מדינת ישראל.