מרבית יהודי ארה”ב הם שמאלנים כי השמאל אומר להם את מה שהם רוצים לשמוע: אין אל תנ”כי, התורה היא מעשה ידי אדם, וכל האנושות אחים. שאלו כל רב רפורמי אם הוא מאמין באלוהי ישראל וצפו כיצד הוא מתחמק מהשאלה בסיפורים על ישות אוניברסאלית רוחנית הנמצאת בלב כל אדם. הוא אינו יכול להאמין בה’, הוא מחלל וממציא מחדש את ממצוותיו על בסיס יומי. שאלו אותו על פנחס, אשר זכה בברכתו הנצחית של ה’ בשל כך שרצח יהודי שהתחתן עם גויה מדיינית. שאלו את דעתו בדבר היהודים אשר הודו לה’ במשך אלפי שנים על כך שהם נבראו יהודים, ועל היותם “נבחרים מעל כל העמים”. ולמקרה ועדיין לא אמרו לכם, ישנה מצווה מפורשת בתורה למחות כל זכר לעבודה זרה מאדמת ארץ הקודש, לגרש את יושבי הארץ, ולבנות את בית המקדש. כל רב אמיתי, ללא יוצא מהכלל, יסכים כי אלו הן מצוות המחייבות כל יהודי.

האם רב רפורמי יעמוד מחוץ לבית הכנסת שלו, ויכריז בקול גדול כי זהו מקום התאספותם של העם הנבחר בעיני ה’? האם הוא בכלל יודע על המצווה האלוהית לעם היהודי שישכון לבדו? יהודים אשר מתחתנים בנישואים מעורבים פועלים לפי הנחת היסוד כי אין שום סיבה רציונאלית להיות יהודי. למה לא להתחתן עם גוי? הרי אין מחסור בגויים נחמדים, מוסריים, כנים, חכמים, מצחיקים ומושכים. אין שום תכונה אשר נמצאת בבעלות יהודית בלעדית. תרבות יהודית? אין תרבות אחת ספציפית. היהודים נטמעו בתרבויות רבות מעיראק ועד הולנד. היסטוריה יהודית? מדוע שהעבר יקבע את ההווה? מורשת יהודית? המורשת מבוססת אך ורק על הדת. ברגע שנוטשים את הדת, המורשת הופכת ריקה מתוכן. העובדה שאבותינו היו יהודים? זו הרי גזענות. אין זה מוסרי לשפוט אדם לפי גנטיקה. יש רק סיבה אחת מדוע לא להינשא לגוי: כי ה’ ציווה על עמו לשכון לבד.

שקרים משקיטים את ליבנו, אך הם נותרים שקרים בין כה וכה. חשבו על שקר האחווה האוניברסאלית. התורה באמת אומרת כי הגויים הם שכנינו, אך אתם לא רוצים לדעת היכן זה כתוב. סגרו עיניכם לעולם הנכון-פוליטית. ה’ ציווה על היהודים “ללוות” מצרכים נחוצים משכיניהם המצרים לפני יציאת מצריים. האזכור היחידי של גויים בתור “שכנים” בתורה נכתב בדיוק כשהיהודים התכוננו להונות אותם. מדוע? מכיוון שזה היה הזמן היחידי בו הגויים הסכימו לעזור לנו, מאחר שה’ הטמיע בליבם אהבה זמנית לעם היהודי.

אם זה מריח מניחוח מאוד לא נוצרי, אנא הרגיעו את ליבכם בידיעה כי הגישה הנוצרית אינה שונה בהרבה. בהקבלה לשומרוני הטוב, ישו רמז כי אפילו השומרונים המתועבים הינם שכנינו “במידה והם מוכנים לעזור לנו.”

זה מוביל אותי לעוד שקר: ” בשונה מהאנטישמיות שליוותה את קיומם של אבותינו, מאז 1945, הגויים כיום עוזרים לישראל, ועצם קיומנו תלוי בחסדה של ארה”ב.” באמת? ב-1948, ארה”ב חזרה בה מהצבעתה באו”ם בעד המדינה היהודית, והטילה אמברגו על משלוחי נשק למדינה היהודית. זה היה שלוש שנים לאחר השואה, כאשר היהודים היו באמצע מלחמת קיום. ארה”ב סירבה אפילו לספק ליהודים הוראות תפעול לטנקים ישנים ממלחמת העולם השנייה, ומרגלים יהודים היו צריכים להשיג אותם מברית המועצות. ב-1956 ו1967, הייתה ארה”ב על סף פלישה לחצי האי סיני במטרה לסייע למצרים כנגד “התוקפנות הישראלית”. אתם חושבים שגישתה של ארה”ב לישראל השתנתה ב1973? כלל לא. קיסינג’ר בסך הכל רצה להדוף את ההשפעה הסובייטית הגוברת במזרח התיכון, והחל לשלוח נשק לישראל כמענה לסובייטים שחימשו את מצריים. הנשק האמריקאי הגיע לאחר תום המלחמה, וכמעט ולא נעשה בו שימוש. כדי להוכיח שארה”ב אינה מעוניינת בטובתה של ישראל מעבר לרצונה בדריסת רגל במזרח התיכון: ארה”ב מספקת למצריים את אותו הסיוע הצבאי שהיא מספקת לישראל. היא מוכרת נשק מתקדם בהרבה לסעודים מאשר שהיא מוכרת לישראל. באופן יחסי, מצריים והפלסטינים מקבלים הרבה יותר סיוע מאשר ישראל.

ארה”ב לחמה למען כווית נגד עיראק. בשתי הפעמים הוציאה ארה”ב הרבה יותר כסף מאשר הסכום המצטבר שישראל קיבלה לאורך עשורים. ארה”ב הייתה מוכנה להגן על ריבונותה של כווית אך לא הייתה לה שום כוונה לסייע לישראל ב 1967 ו1973.

השלום הפך למטרה עיקרית. אין דרך פשוטה להשיג שלום. למעשה הדרך היחידה להשיג שלום באזורנו היא לעזוב את הארץ לצמיתות. שלום בין יהודים לערבים יבוא כאשר היהודים יגורו בקנדה. מדינה יהודית על אדמה שהמוסלמים מחשיבים כחלק מהעולם המוסלמי, אדמה שהפלסטינים מחשיבים כביתם הלאומי – מדינה שכזו לעולם לא תדע שלום. הסכמי שלום הם דבר נחמד, אך אל תבלבלו בינם לבין שלום אמת. מעולם לא ידעה הארץ שלום. ישראל המקראית הכילה בתחומה מיעוטים דתיים – אשר היוו מקור בלתי נדלה לנבואות הזעם של נביאי ישראל – אך מאז ומעולם היא לחמה עם שכנותיה. מצריים, סוריה, הכנענים, אשור – למשך 3000 שנה. האם ההיסטוריה נעצרה בזמננו? כמובן שלא. ולא רק בארצנו – לא היה שלום בשום מקום בעולם. באירופה התרחשו שתי המלחמות הכי מזעזעות שידע העולם, רק לפני מספר שנים. השקט הנוכחי ישרוד, ייתכן אף שלעוד מאה שנים – אירופה כבר ידעה הפסקות אש ארוכות – אך שום ארץ אינה חיה בשלום תמידי. שלום לעולם אינו תוצר של משא ומתן ורוח טובה: אילו רוחם של בני האדם הייתה טובה לא היו מלחמות מלכתחילה. גם לדיבורים על פשרה אין שחר. באמת שהארץ פשוט קטנה מדי לחילוק. השמאל מציע גבולות שלא ניתן מבחינה פיזית להגן עליהם, הוא מציע מובלעות יהודיות בין שטחים ערביים.

תהליך השלום הוא תרמית. ישראל שרדה את מלחמת יום כיפור רק בזכות העומק האסטרטגי של מדבר סיני, אשר שוחרר ב1967. ממשלתו של קרטר הכריחה את ישראל לוותר על סיני. כיום קרטר מוכר לכל כמטורף אנטישמי קולני, אך בזמנו הוא היה “מביא השלום הדגול”. מצריים הבטיחה לפרז את סיני מנשק, אך היא נתנה הבטחה דומה ב1956 – הבטחה אותה היא הפרה ב1967. ארה”ב ערבה להבטחותיה של מצריים בהסכמי קמפ דיוויד, אך בדומה היא הבטיחה ב1957, שהיא תתערב לטובתה של ישראל במקרה של מתקפה מצרית. אייזנהאוור רצה להאיץ בישראל לסגת ב56′ ולכן הבטיח את תמיכתה של ארה”ב. אך ב67′ כאשר התוקפנות המצרית התחדשה, הממשל לחץ על ישראל שלא להגיב.

תהליך השלום עוסק בהכל חוץ משלום. נניח וישראל תקבל את קיומה המדינה הפלסטינית כאן ועכשיו. מה אז? כלום. הסעודים כבר הודו בכך, בדומה לממשלו של בוש, שיעבור עוד זמן רב עד שהערבים יכירו בקיומה של ישראל. גם במקרה שתקום מדינה פלסטינית, לא צפויים מגעים דיפלומטיים עם מדינות ערב. איראן, יחד עם שותפתה של ארה”ב – סעודיה, שתי מממנות הטרור הגדולות בעולם, כלל לא שוקלות יחסים עם הישות הציונית.

מהו בכלל ערכם של יחסים דיפלומטיים? ישראל נמצאת בשלום עם ירדן ומצריים. שתי המדינות מאפשרות למעשה לארגוני הטרור לפעול בשטחן כמעט ללא הפרעה. טרוריסטים מתאמנים במדינות אלה, מקבצים תרומות, ומבריחים נשקים. לא התרחשה שום נורמליזציה ביחסים עם מצריים בשלושים השנים האחרונות, מאז החתימה על הסכם השלום. המצרים עוינים כלפי ישראל, התקשורת המצרית משתלחת בנו ללא רסן, ומצריים ממשיכה לשדרג ולשכלל את צבאה ללא הרף – צבא שאויבו היחיד הוא ישראל. השלום עם מצריים וירדן תלוי ביציבות משטריהן. במצריים, האחים המוסלמים, ארגון האב של החמאס, מהווה את האופוזיציה הרחבה ביותר למשטר. אין ספק שבמידה ויתקיימו במצריים בחירות ללא זיופים, מה שלא קרה עד כה, תזכה המפלגה ברוב מוחץ. האחים המוסלמים בראשו של צבא משוכלל, הינם הסיוט הגדול ביותר של ישראל – ואין זה דבר רחוק. בירדן, נידונה המלוכה לאבדון בדומה לכל מלוכה אחרת. במקרה כזה, ישתלט הרוב הפלסטיני על המדינה, אשר כיום מדוכא רק בזכות מיעוט בדואי נחוש.

אולי כדאי שנפתור את בעיותינו דרך כניעה לדרישות הפלסטינים? אולי ניתן להם מדינה! זה לא ישנה כלום. בעבור הפלסטינים, חיפה ותל אביב – יפו שייכות להם בדיוק כמו רמאללה. ערים אלה היו פלסטיניות עד ל48′ . הגליל הוא שטח פלסטיני, וברובו כלל אינם מאוכלס ביהודים. למעשה, אחוז ניכר מתושבי ישראל הם פלסטינים. ערביי ישראל מהווים 34% מהדור הצעיר במדינה. האם מישהו באמת חושב שאלה יסכימו מרצון לחיות במדינה המגדירה עצמה כיהודית? מדינה שמגן דוד מתנוסס על דגלה, ו”נפש היהודי” מוזכרת לשבח בהמנונה הלאומי? אל תזלזלו בערבים, הם אנשים פטריוטים והם יילחמו למען מדינה משלהם.

אם כבר הזכרנו זכויות, מהי זכותם של היהודים לתל אביב? הם בנו אותה? היהודים בנו גם מאות אלפי בתים באוקראינה וארה”ב. הערבים בנו כפרים בגליל, האם מגיעה להם ריבונות שם?בניית ביתך מבטיחה לך זכויות קניין, אך לעולם לא ריבונות. זכות היסטורית? יהודי המקרא מעולם לא חיו שם. גם בתקופה של המלך הורדוס, בה הייתה ישראל מצויה תחת כיבוש רומי, היה מישור החוף מאוכלס בגויים. זכות דתית? הנה! אך זכויותינו הדתיות לא הגיעו מתל אביב, אלא מחברון, שם אברהם אבינו קנה את חלקת האדמה הראשונה בכנען ולכן אבותינו קבורים שם. זכויותינו התחילו משכם, אשר נכבשה בידי יעקוב. זכויותינו נטועות בדרום לבנון וירדן – שטחים אשר באמת ניתנו לעם ישראל בתחילה ע”י חבר האומים כחלק מהמנדט על ארץ ישראל, עד שהבריטים גזלו את השטח על דעת עצמם ומסרו אותו לבן בריתם ההאשמי שגורש מעיראק.

אתם מסתכלים על המפה ואומרים – המדינה הפלסטינית המוצעת כל כך קטנה? טעות, השטח הוא יותר גדול מהחלק היהודי של ישראל אשר ניתן ליישוב. בפעם הבאה שאתם מסתכלים על המפה, זכרו כי הנגב הוא מדבר, וכי הגליל הינו ערבי כמו רמאללה. על פי הסכם השלום האמריקאי-סעודי, מדינת ישראל הניתנת ליישוב מצטמקת לכדי רצועת חוף דקה באורך של 95 קילומטר על 22. האם מישהו חושב שניתן להגן על מדינה ברוחב של 22 קילומטר? אם המדד היחיד שלכם הוא 30 שניות התרעה לפני נפילת קסאם אז התשובה היא כן…

הנה מגיעה הסוגיה של הדמוקרטיה העיוורת. מדינה ענקית כמו ארה”ב חייבת להיות פלורליסטית. אך מדוע על ישראל הקטנה להכיל בתוכה ערבים? יש בעולם 22 מדינות בהן יוכלו הפלסטינים ליהנות מחיי חברה עשירים ונטולי דאגות. אמריקאים רבים מהגרים הרבה יותר רחוק בתוך ארה”ב בחיפוש אחר עבודה, מאשר שערבי ישראל יצטרכו להגר. היהודים עזבו את מדינות ערב, האם זה כה מופרך שנבקש מערביי ישראל לעזוב את הארץ בתמורה? האמריקאים זכאים למדינה משלהם, וכאשר מקסיקנים מבקשים לגור בה, הם מסומנים “כבלתי חוקיים”. מדוע היהודים לא זכאים למדינה משל עצמם? איזו חלקת אדמה אינה גדולה מדי בעבור היהודים?

מדוע שלא נאפשר לפליטי 1948 לשוב ארצה? יש להם בדיוק את אותה הזכות על הארץ שיש לערביי ישראל המתגוררים כאן כעת. אם היהודים הבריחו חלק מהערבים, וכעת אותם הערבים נמנעים מלשוב, מדוע זה שונה עם הערבים המתגוררים כיום בארץ?

כל מנהיגי הציונות הכריזו על הצורך במדינה בעלת רוב יהודי. אם משמעות הדבר היא שאין לאפשר למיעוט הערבי להפוך לרוב פן ישתלט על המדינה באורך דמוקרטי, מדוע אין זה מוסרי או הגיוני להמעיט את מספרם לכדי מיעוט חסר חשיבות? זה בדיוק מה שמנהיגי העבר עשו. בן גוריון אישר פעולות נקם רחבות היקף כנגד ערביי ישראל. הוא הטיל סגר על כפרים ערבים למשך שבועות, הרס את חייהם ואת כלכלתם. הוא נתן את ההוראה לגרש ערבים, ולפעול כנגדם בתוקפנות. הוא חנן את מבצעי טבח כפר קאסם היהודים. הצבא היהודי המתון דאז, “ההגנה”, תקף את הכפר הערבי דיר יאסין יחד עם “ארגוני הטרור” מהאצ”ל והלח”י. 400 אלף ערבים ברחו מהארץ בשנים 47′ ו48′ והייתה להם סיבה טובה לעשות זאת.

האם בדיוק אישרתי את מה שהתקשורת אומרת לכם? שישראל עושקת את הערבים? הכל השתנה מאז שנות ה70′ המאוחרות, אז החל השמאל לתקוף את ממשלת הימין של בגין על כך שזאת נקטה בדיוק באותן הטקטיקות שממשלות השמאל השתמשו בהן בעבר. כיום ערביי ישראל כמעט ואינם משלמים מיסים, אינם משרתים בצבא, בונים בתים ללא היתרים, דוחים כל תשלום לרשויות המקומיות, וחומקים מעונשים כאשר הם מתפרעים. מדיניותה הרשמית של מדינת ישראל הינה אי התערבות בחיי הערבים פן אלה יגיבו בהתפרעויות.

נאמר לכם כי אין מוצא מדרך השלום. האם היה שלום בין מלחמת העולם הראשונה לשנייה? האם היה שלום בין מלחמות נפוליון למלחמות צרפת עם גרמניה? שלום הוא שלום, וכמובן שאין מלחמה כשיש שלום. אך איזה שלום הוא נצחי? כך שיוצא שבכל הסכם שלום, תמיד נהיה חייבים להסתכל קדימה ולהתכונן לקראת המלחמה הבאה. עד כה התמודדנו היטב עם המטלה. הדפנו את מצריים בארבע מלחמות, וכבשנו את סיני. הדפנו את סוריה בשלוש מלחמות, וכבשנו את הגולן. הדפנו אינספור מעשי תוקפנות מצד לבנון, וכבשנו את חוות שבעה מעוררות הרחמים. הדפנו את הטרור הפלסטיני פעם אחר פעם. ערפאת ישב בתוניס, מובס ומבוזה – עד ששמעון פרס הביאו אותו לכאן במחשבה שהוא יהיה בובה עימה יחתמו על שלום. אפילו בשיאה של האינתיפאדה היה מספר ההרוגים בתאונות הדרכים גדול ממספר ההרוגים בפעולות הטרור. מדוע ישראל בכלל זקוקה לשלום עם הפלסטינים, או עם הסעודים והסורים? הם לעולם לא יהפכו לאוהבי ישראל, הם לעולם לא יחדלו מהתעצמות צבאית, ולעולם לא יפסיקו להוות איום פוטנציאלי. ישראל, הממוקמת בלב ים ערבי, לעולם לא תוכל להרשות לעצמה להקטין את הוצאותיה הצבאית. להיפך – לאחר חתימת הסכם השלום עם מצריים תקציבה הביטחוני של ישראל רק הלך וגדל. השלום למעשה משחק נגד האינטרס הישראלי: ישראל הפציצה את הכור הגרעיני בסוריה ב2007, אך היא לא הייתה יכולה לעשות זאת לו היה שלום בין שתי המדינות. אם סוריה תחתום על הסכם שלום עם ישראל ולאחר מכן תמשיך עם תוכניתה הגרעינית – האם ישראל תפר הסכם שלום על מנת לחסל איום בטחוני? מסתבר שהסכם שלום הוא לא תמיד דבר טוב.

אני לא יכול לומר לאף אחד במה להאמין, אך אני מסוגל להראות לכם שכל מה שאתם מאמינים בו הוא שקר.