גאולה

במצבה הנוכחי של ישראל, לא ניתן להפוך אותה למדינת דת. הערבים, השמאלנים, והנוצרים הסלאבים שעלו בהמוניהם לארץ במסגרת חוק השבות, לא יאפשרו את הדבר. כוחות הביטחון גם הם עמוסים שמאלנים בכל דרגי הראש והביניים, כך שלמרד יש סיכוי הצלחה מזערי. במדינה קטנה כמו ישראל, בעלת משטרה חשאית חתרנית ובתי משפט טוטאליטריים, כל קונספירציה להפיל את השלטון תתגלה מהר מאוד.

הפיתרון היחידי הנותר ליהודי הטוב, הוא להימלט מתחום השיפוט של הממסד הישראלי. יהודים יכולים לתחום לעצמם מסגרת מוגבלת של שלטון עצמי בתוך ערי ישראל, אך גם לשם מגיעה ידה הארוכה של השמאל. אפילו בתוך חממה סגורה, מתקיפה המדינה את מערכת החינוך היהודית בתכנים שמאלנים, ומאפשרת לערבים לקנות נדל”ן בלב שכונות יהודיות. גם ל-התנחלויות מעבר לקו הירוק אין סיכוי לשרוד לאורך זמן. רובן יסופחו לגבולות ישראל כחלק מהסכם שלום עם הפלסטינים, מאחר שהמחדל ב-גוש קטיף הוכיח כי ישראל אינה מסוגלת ליישב מחדש מאות אלפי מתנחלים. הסיכוי היחידי של ישראל להגיע להסכם שלום, מצריך את סיפוחן של ה-התנחלויות. אולם יש התנחלויות שלא ניתן לספח, כמו כפר תפוח. הוא נמצא רחוק מדי מהקו הירוק, מוקף בערבים, כך שהממשלה לא יכולה לטעון לבעלות עליו. מצד שני, גם הפלסטינים לא יסכימו לנוכחותם של מתנחלים סוררים תחת שיפוטם. אפשרות אחת, תהיה שממשלת ישראל תאפשר לתושבי כפר תפוח להישאר בבתיהם לאחר הנסיגה, ותותיר לפלסטינים לגרשם.

הגאולה

המקום היחיד ששונה משאר הדוגמאות הינו חברון. יהודי העיר לא יעזבו, ללא קשר לתכתיבי הממשלה. הבתים בעיר נקנו באופן חוקי, ואפילו ישראל פורעת החוק אינה מסוגלת לגרשם. נתניהו כבר ויתר על העיר לערבים, למרות שאין יהודית ממנה, כך שזה רק עניין של זמן עד שגם הצבא יעזוב את העיר. בעיית היהודים בחברון אינה ניתנת לפתירה, ולכן הם יוותרו תחת שלטון פלסטיני. הדבר הטוב ביותר הוא שלאותם היהודים תהיה אוטונומיה אדמיניסטרטיבית. הם יוכלו להביא עוד ועוד יהודים לעיר בדרך איחוד משפחות, יחנכו ליהדות אמיתית, ימשיכו את החיכוך עם הפלסטינאים,יצברו מאגרי נשק קל, ולבסוף יקבעו לעצם דריסת רגל בעיר.

מתוך מבואה שכזו, תוכל בתיאוריה להתחיל המלחמה על כיבוש יהודה. המפלגות החרדיות בארץ יראו באג’נדת יהודה הגיון. בעוד שמספרי החרדים בארץ עולים, יוכל משטר משותף של מתנחלי יהודה בתמיכת החרדים בישראל, להביא למפלתו של שלטון השמאל.