השמאלנים סוברים שאם ישראל תיסוג אל הקו הירוק זה יביא שלום. זה מצחיק מאוד. ישראל נסוגה אך הערבים רואים את הקו הירוק אחרת. עכשיו הוא עובר בירושלים. ישראל נדרשת לבתר את המדינה. בעוד מספר שנים המצב הדמוגרפי יידחק את הגליל אל מחוץ לקו הירוק. נסיגות וויתורים לעולם לא יביאו שלום לישראל. מדינות מעולם לא סחרו בשטחן כדי להגיע לשלום. הפשרות הישראליות גורמות לערבים לדרוש עוד ועוד. לאחר השגת המדינה הם ידרשו החזרת הפליטים וגם פיצויים.

הפגנת כוח היא הדרך להשגת השלום. מדינות נבנות על ידי איום ולא על ידי טוב לב. הם מנצלות חולשות הדדיות ומתחברות רק במקרים נדירים. אין צורך בהגבלת הכוח. ערבים מביטים על ישראל כעל השכן החזק אך גם כזה החלש כי הוא מרסן את עצמו על ידי מוסר אידיאליסטי. יש גם דרך אחרת להשיג שלום: להפוך את שיתוף הפעולה עם ישראל לכדאי והכרחי לערבים עצמם. סוריה בזמנה הושיטה את ידה לחיזבאללה וחיזבאללה דחק אותה מלבנון. האירופאים-אידיאליסטים מחלקים את העולם לחברים ואויבים. הערבים מתחברים עם כל אחד בעת הצורך ולכן מסוגלים לשתף פעולה עם ישראל למרות העוינות. שיתוף הפעולה שישראל הציעה להם קודם לא מתאים להם עכשיו, הם יכולים לקבל יותר ובחינם מהמעצמות הדואגות להם. אפשר לדבר על שיתוף פעולה צבאי. הערבים קנו המון נשק מרוסיה, עכשיו הם קונים מהסינים. הנשק הזה אינו מסכן את ישראל. ישראל יכולה לייצר נשק סוג ב’ ולמכור אותו למוסלמים. לישראל יש תדמית צבאית מעולה והמוסלמים יכולים להעדיף אותם על פני הסינים.

ההשפעה האידיאולוגית היא שיטת המלחמה העכשווית היעילה ביותר. דבר לא מוציא את החשק להלחם כמו התעמולה. הערבים לא נקשרים מטאפיזית לאסלאם. במדינות האסלאם אין הרבה פנאטים. מדינות מרכז אסיה בעת השליטה הסובייטית היו כולן אתיאיסטיות. התרבות הצרכנית של המערב השתלטה פעם על האזרחים הרוסים ועכשיו היא פוגעת גם במוסלמים. המנהגים האסלאמיים שלהם מרגישים את האיום ומתנגדים למערב. המערב חייב לחזק את התעמולה אך בשום פנים לא להתרחק מהעולם המוסלמי. תעמולה היא סוג של נשק, ומי שמחזיק בו לא צריך להסס להשתמש בו כאשר היריב נוקט ברצח זוועתי. השידורים הלווייניים וירחוני הפורנו לבסוף ישפיעו על תחושת האנטי-מערב של המוסלמים. היהודים נכנסו למזרח התיכון כמו הדייר שמאוכלס בשכונת עוני מלאה בפושעים וקבצנים. לטרוק את הדלת יכולה להיות שיטת הישרדות, היתקלויות עם השכנים שיטה טובה יותר, אך הכי טוב זה לשנות את דפוסי ההתנהגות של השכנים.