המטרה מאחורי תקיפת איראן איננה רק עצירת תוכניתה הגרעינית, אלא מניעת תהליך התגרענותו של המזרח התיכון. שאר מדינות ערב מנצלות ימים אלה בכדי להתבונן במתרחש, על מנת לקבוע אם שווה גם להן לפתוח בתוכנית גרעינית.

הפציצו מזקקות נפט איראניות, השמידו צינורות להובלת גז, דחפו את הכלכלה האיראנית לקצה יכולתה. איראן גם ככה לחוצה בתקציבה הביטחוני. מאמציה לאבטח את חבלי סיסטאן, באלוקיסטאן וכורדיסטאן עלו לאיראן הרבה כסף במהלך השנים .

למה לא להפיל את מטוסו של אחמאדינג’אד בעודו באוויר? הגנרל דוליטל התנגד באופן דומה להפצצת מגוריו של קיסר יפן במלחמת העולם השנייה.

איראן איננה האיום הגרעיני הגדול ביותר, אלא פקיסטאן. פקיסטאן מסייעת לתוכניות גרעין במדינות מוסלמיות רבות. מדיניותה של פקיסטאן מושפעת מגחמותיהם של מוסלמים קיצוניים, אשר מהווים גם חלק ניכר מצבאה. בכלל, התנהלותו של צבא פקיסטאן מושפעת מהחלטות דתיות אשר הניעו אותו לקחת חלק פעיל במלחמת קשמיר. פקיסטאן נהנית מתמיכה פוליטית וכלכלית רחבה מצד ערב הסעודית. פקיסטאן היא למעשה הזרוע המבצעת לשאיפותיה הגרעיניות של ערב הסעודית, אשר חתומה על האמנה נגד הפצת נשק גרעיני.

קיימות עוד מספר מדינות מוסלמיות אשר מהוות איום לישראל. בעבר רכשו גורמים אסלאמיים פסולת גרעינית מקזחסטאן ואלבניה. חלקם נתפסו, אך סביר להניח שחלק הצליחו להבריח את החומר למדינותיהם המממנות. עדיין לא ידוע אם לוב באמת הפסיקה עם תוכניתה הגרעינית או שמא רק העבירה אותה למיקום בטוח. לאלג’יר ומרוקו יש תוכניות גרעין בשלבי פיתוח שונים. גם ירדן שואפת להקים כור גרעיני תחת אפה של ישראל. עם נפילתה הלא כה רחוקה של הממלכה הירדנית, יזכו פליטים פלסטינים בהרבה חומר רדיואקטיבי לייצור פצצות מלוכלכות. מצריים מסוגלת לפתח נשק גרעיני תוך מספר שנים בלבד, ואין זה מופרך לחשוב שלסעודיה כבר יש כמה פצצות פקיסטאניות במחסן משלה. צבא סעודיה גם קיבל לאחרונה מטוסי קרב מתקדמים מארה”ב אשר מסוגלים לשאת חימוש גרעיני עד לישראל.

היו אנשים תמימים אשר באמת האמינו שצפון קוריאה תנטוש את תוכניותיה הגרעיניות בתמורה ל300 מליון דולר בכספי סיוע. חשיפת שיתוף הפעולה בין צפון קוריאה לסוריה הפריך אמונות אלה. נשק גרעיני הינו דבר רווחי מדי על מנת לוותר עליו בכזו קלות. הספינה הצפון קוריאנית אשר הביאה אל סוריה את החומרים הדרושים לייצור כור גרעיני, עגנה גם במצריים ובלבנון. צפון קוריאה משתפת פעולה גם עם שתי המדינות הללו. תקיפת הכור הצפון קוריאני בטילים בליסטים הינה התגובה הראויה היחידה להפרתה של צפון קוריאה את אמנת אי ההפצה של נשק גרעיני. ישראל מסוגלת בבטחה לשגר טילים שכאלה כאשר אין לוויינים עוינים בקרבת מקום.

כמעט כל מדינה מוסלמית, בין אם מדובר באחת גדולה ומאיימת, או קטנה וחסר חשיבות, שואפת לפתח תוכנית גרעינית במסווה של תוכנית אזרחית. אין דבר כזה תכנית גרעינית אזרחית. כל כור אזרחי ניתן להסבה מהירה על מנת להפיק אורניום באיכות צבאית. הסיבה שמתקנים אזרחיים נחשבים מקובלים, היא שעל מנת לאגור כמות מספקת של חומר גרעיני, יש להפסיק את פעילות הכור למשך שבועות ואף חודשים, ובכך לפגוע באספקת החשמל השוטפת של מדינה. עם זאת, משטרים מוסלמים כבר הפגינו פעמים רבות בעבר שהם מסוגלים להתקיים ללא חשמל גם לתקופות ארוכות. ברית המועצות בנתה בזמנו את כל מתקניה ה”אזרחיים” מתוך חשיבה אסטרטגית שהיא תוכל תמיד להסב אותם לטובת ייצור נשק גרעיני. הפצתה של טכנולוגיה גרעינית במסווה של שימוש אזרחי, יאפשר להרבה משטרים מוסלמים גישה לנשק רדיולוגי.

אין דבר שישראל יכולה לעשות נגד הפצתו של הנשק הגרעיני, אשר באמת תמנע את הפצתו. משטרים אסלאמיים לעולם לא יתנגדו נחרצות להפצצת ישראל בנשק להשמדה המונית. המדיניות היחידה אשר יכולה למנוע תרחיש שכזה היא הכרזתה בפומבי של ישראל שכל הפצצה גרעינית מצד איזשהו גורם באשר הוא, תגרור את הפגזתו של העולם המוסלמי כולו: מכה, מדינה, קהיר, דמשק, טהרן, אסלאמבאד וכו… קיימות גם מספר מדינות נוצריות, כמו רוסיה, אשר אין זה בנמנע שישאפו לראות את ישראל מתאדה תחת ענן פטרייה. עליהם להיענות בתגובה דומה. באם תימחק תל אביב, תהיה זו טעות מצידה של ישראל לנסות ולהציל את חיפה. הדבר החכם יהיה לנקום את אובדן תל אביב.

במקרה של מתקפה גרעינית, תהיה זו חובתה של ישראל להנחית מכה ניצחת על האסלאם כולו. בדיוק כפי שחורבן ירושלים בשנת 135 לספירה סימל את הפיכתה של היהדות מדת הקשורה לטריטוריה לרעיון רוחני בלבד, כך גם השמדתן של מכה ומדינה, תוך זיהום הקרקע הקדושה ברעל רדיולוגי, יגרום לרעיון הג’יהאד (שחרור אדמה מוסלמית קדושה מדי כופרים) להישמע מעט מגוחך. רעיון כריתת ליבו של האסלאם מקרבו הוא אומנם שאפתני, אך עם זאת ישים בהחלט.