הרגנו היום 57 אזרחים בכפר-קנא. זו מכסת האבידות של יומיים בעיראק. במימדים של סודן, אפגניסטן, אלג’יר או כל מדינה מוסלמית באזורי העימותים זה כלום. מלחמת איראן-עיראק גרמה לאבידות במיליונים, מיליוני אזרחים נספו בסכסוכים עקובי דם בעולם המוסלמי. בעלות הברית הפציצו את ערי יפן ללא התחשבות באבידות האזרחיות. הלבנונים הריעו לחיזבאללה בזמן ההפצצות על ערינו הצפוניות. השהידים הפלסטינים פוצצו את עצמם באוטובוסים שלנו. מדוע צה”ל צריך לנהוג בהם אחרת? צה”ל גם עשה מעל ומעבר כדי להציל את האוכלוסייה האזרחית של האויב. ניתנו להם שעות כדי לעזוב את הכפרים בהם התבססו לוחמי החיזבאללה. בעצם ישראל אפשרה לפעילי חיזבאללה להימלט עם האוכלוסייה האזרחית ולהימנע מאבידות.

תושבי הכפרים בכסילותם לא הסתתרו במקלטים כפי שדווח אלא במרתפי הבתים. אף בר דעת לא יחפש מסתור במרתף הבית בעת ההפצצה. לא ישראל, אלא תושבי הכפרים טעו.
לא חשוב האם הייתה פרובוקציה מצד החיזבאללה – ישראל נהגה צבאית נכון לפי המצב שנוצר. ישראל לא צריכה להתנצל בבכיינות. במלחמה תמיד יש הרוגים. פעילי שלום עכשיו עם נכות מוסרית השתלטו על הנהגת המדינה וכעת שמים אותה ללעג, גורמים לדמורליזציה של צה”ל ומפסידים את המלחמה.