כורדיסטאן העיראקית היא הגדה המערבית של טורקיה. היסטורית, זהו חלק מטורקיה, ולאחר מכן נותק מהאימפריה העות’מאנית על ידי בריטניה, שנתמכה מאוחר יותר על ידי ארה”ב והאיחוד האירופי, וכעת הפך לקן צרעות של טרוריסטים. הכורדים, קרובי משפחה גנטיים של היהודים, הם הרבה יותר מתורבתים מהערבים. כורדיסטאן העיראקית היא מקום בטוח ביותר על פי הסטנדרטים של המזרח התיכון והיא נחשבת למדינה מתקדמת בעלת ממשל שקוף באופן יחסי, יש בה זכויות שוות לנשים, ויש בה חינוך סביר. שלא כמו הערבים, הכורדים הם עם הגון ושומר חוק. הם יצרו מדינה שכמוה הפלסטינים לעולם לא יוכלו ליצור. הכורדים דורשים את הטריטוריה השייכת להם על פי כל סטנדרט: הם יישבו אותה מקדמא דנא. יישוב הארץ, עם זאת, לא מאפשר עצמאות באופן אוטומאטי, כמו שלמדו הבאסקים והצ’צ’נים. על קבוצה אתנית להפגין את עצם העובדה שהיא ברת-קיימא ולדרוש את עצמאותה בכוח. כך עושים הכורדים.
הכורדים נתמכים מרווחים שופעים מהכנסות על נפט, והם נלחמים על עצמאותם מאז שנות ה-20 של המאה העשרים. הם נהנים מתמיכה מכיוונים רבים. איראן תומכת בכורדים כדי שיפגעו באיראן, ישראל תומכת בהם בכדי להשיג בסיס אזורי נגד איראן ועיראק, ארה”ב תמכה בהם כדי לחתור תחת סדאם וכיום היא עושה זאת על מנת לחתור תחת איראן. נראה שרוסיה תומכת בכורדים בכדי להציק ליריבתה ההיסטורית, טורקיה. עם זאת, אף אחת מהמדינות לא מעוניינת להכעיס את טורקיה, כולם מתאגדים כנגד האסלאם.
טורקיה אינה יכולה להרשות לעצמה לאבד את כורדיסטאן שלה. אובדן האימפריה העות’מאנית עדיין מחלחל בוורידיה של החברה הטורקית. טורקיה לעולם לא קיבלה את ההפסד המביש של החלקים מקפריסין ליוון. עצמאות לכורדים הטורקים תשפיל את הצבא הטורקי ותוביל להתפרצות גל אסלאמיזם בטורקיה. אמריקה נטשה את הכורדים העיראקים בידי סדאם לאחר שעודדה אותם להתמרד. טורקיה מצפה שארה”ב לא תעשה דבר בנוגע למבצע טורקי רחב היקף בצפון עיראק נגד הטורקים.
ה-PKK וארגוני גרילה כורדים אחרים מכתימים את התדמית הטובה של הכורדים, אבל אין להם ברירה. אומות נחמדות לא מתנתקות ולא מקבלות עצמאות. מכתימים את ה-PKK במכוון. הם לא קבוצה מרקסיסטית אך הם מפעילים עסקים רבים. הם סוחרים בסמים כמו שעשו הבריטים רק לפני שמונים שנה. חוץ מזה, אספקת סמים לאירופה אינה עניין הנוגע ליצירת שווקים חדשים, אלא מלחמה על השווקים הקיימים בכדי להוציאם מידי ארגוני הפשע המאורגן. ה-PKK הועיל לאירופה בכך שרכש נתח נרחב משוק סחר המים: הרווחים מממנים את המאבק הכורדי במקום למממן קרבות של כנופיות רחוב באירופה. אפשר לומר שסחר הסמים של ה-PKK שואב את כל הכסף הכי מלוכלך מאירופה.
הכורדים הטורקים דורשים בצדק מדינה משלהם. אם תמנע מהם מדינה הדבר יוביל לשפיכות דמים נרחבת. ביתור פיסת אדמה לכורדים מטורקיה טומנת בחובה מחיר בלתי מקובל למערב. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הסוגיה הכורדית היא לנטוש את האובססיה של הממשל האמריקני לביסוס מדינה עיראקית מלאכותית, אותה מדינת “פרנקנשטיין” שחוברה והודבקה על ידי הבריטים. הכורדים חייבים לקבל מדינה משלהם בעיראק. הדבר ייתן להם את התמורה המגיעה להם עבור עזרתם במלחמה נגד עיראק וייצור מקור מבורך של קונפליקט מתמשך בין הכורדים והערבים הטוענים שכורדיסטאן היא שטח ערבי. כורדיסטאן שתמצא בסכנה מתמדת, תהיה בת בריתה של ישראל. כורדיסטאן עצמאית תהיה זהירה יותר ביחסיה עם איראן, כיוון שאיראן היא בת הברית האמינה ביותר של הכורדים נגד עיראק. הסכסוך הטריטוריאלי של כורדיסטאן העצמאית עם טורקיה יהפוך לעימות בית שתי המדינות ולא יגרור את כל המערב למלחמה ללא מוצא שהמערב אינו מעוניין בה. והערבים יקבלו את המסר: אם תסתבכו עם אמריקה, אתם מסתכנים בכך שמדינתכם תקרע לגזרים.