היהודים עוקבים בעניין אחרי הדעת הקהל העולמית ומכבדים אותה. העולם במשך אלפי שנים מנסה להשמיד אותם והיהודים סוברים שצריכה להיות לזה סיבה רצינית. הם מרגישים את עצמם אשמים על היותם חזקים ועל עצם קיומם. הם בוחנים בדאגה את דעת הקהל: האם יסלחו לנו על האי-הצדק שאנו גורמים לפלסטינים? האם העולם מצפה מאתנו שננהג ע”פ עקרונות המוסר הגבוה? וודאי שכן: אפילו בפני משרפות ותאי הגז היהודים היו אמורים להישאר רגועים ומסודרים. הרי אם היהודים יהפכו לאותם בריונים בהנהגת יהושע בין-נון שהתנפלו על הכנענים – מי יאהב אותם? כאילו מישהו אהב יהודים כל שהם אי-פעם…

האם יש חשיבות בעיני העולם למותם של מאתיים אזרחים לבנונים? האם הם היו מודאגים ממותם של מיליונים באלג’יר או באינדונזיה באשמת הצרפתים? האם קיימים כלי תקשורת רציניים המודאגים ממספר הקרבנות כתוצאה מהפלישה אמריקנית לעיראק? האם ישראל לא הבינה את הרמז בסיקור הכפייתי של מותם של האזרחים הקנדים במתקפה אווירית של צה”ל? לעולם לא איכפת מהמקומיים, בקושי איכפת להם מבני האומה שלהם. העולם מורכב מאנשים נבונים. הם יודעים שמלחמות הן אכזריות ושמדינות קמות לא רק הודות לזיעה אלא גם על הדם. הם הרגו וספגו אבידות למען ארצם והם מבינים את ישראל שעושה אותו הדבר.
לאחר הניצחון ב-1967 לא הייתה התנגדות להחזקת השטחים שנכבשו על ידי ישראל. אף אחד לא צפה שישראל תחזיר אותם. אין אומה שוויתרה על השטחים הנחוצים לקיומה של המדינה שנתפסו כתוצאה ממלחמת ההגנה מפני תוקפנות. אמריקנים לא האמינו להצהרת השלום של סדאת. התמיכה פגה רק כשיכולתה של ישראל לשמור על סיני הועמדה בספק אחרי המלחמה ב-1973.
העולם מאשים את ישראל כי היא מתנהגת כאשמה. הישראלים מכנים את השטחים כבושים במקום מסופחים. הם מציעים להחזיר את השטחים. הם נוהגים בהססנות כלפי האוכלוסייה המקומית. אלה סימנים מובהקים להתנהגות תחת רגשות אשם. ולכן כל העולם רואה אותנו כאשמים. וחזקים. וחלשים. צירוף מעולה להטלת האשם. לאף אחד אין עניין להאשים את הזבוב. אך כולם ישמחו להטיל אשם בפיל גדול ונחמד.

אפשר לפתור את בעיית הטרור. הדוגמאות קיימות. הגרמנים דחקו לפינה את תנועת הפרטיזנים בת אלפי הלוחמים על ידי כוח של גדודי מילואים. צריך להזכיר באלו אמצעים הם השתמשו? הגרמנים נמנעו מלוחמה חזיתית עם הפרטיזאנים. הם פעלו נגד תומכיהם בתוך האוכלוסייה האזרחית. והרי היכולת להתמוסס בתוך האוכלוסייה המקומית ולהתקיים על ידי נדיבות ליבם ותרומות מזעריות ושוד מזדמן היה עמוד השדרה של תנועת הפרטיזאנים. הגרמנים שברו את עמוד השדרה הזה בשיטות אכזריות. הם הוציאו להורג המון אזרחים ושרפו המון כפרים החשודים בתמיכה בפרטיזאנים. יכול להיות שפתרון כזה לא ימצא חן בעיני הישראלים אך אל תגידו שאין כלים להתמודד עם החיזבאללה. השיטה קיימת, בדוקה, יעילה ולא מגונה כמעט. זה שאנחנו נמנעים משימוש בה זו תוצאה של הרומנטיזם המיותר שלנו, זלזול משווע בכללי המלחמה וההוראות הברורות והפשוטות שניתנו ליהושע בין-נון.

חיסול התמיכה בחיזבאללה זהו צד אחד. עקירת הסיבה לקיומה זה צד אחר. היהודים חייבים להפסיק את הדיכוי של פלסטינים. להכריח אותם לחיות במדינה יהודית זהו דיכוי: מדינה שהמנונה “התקווה”, שחוק השבות קיים רק ליהודים אך לא לפליטים ערבים של 1948, מדינה שמשרד הביטחון לעולם נעול עבור הערבי. אנו חייבים להפסיק את דיכוי פלסטינים. אנו צריכים לאפשר להם לעזוב.

ירדן היא מדינה פלסטינית אוטנטית. מדינה עם רוב פלסטיני ועם בית מלוכה גוסס. מדינה שתאכלס בניחותא את כל הפלסטינים המדוכאים על אדמת היהודים הנצחית אשר למינגים כאלה ואחרים מכנים אותה “שטחים כבושים”. משום מה הם לא נזכרים שארה”ב מתקיימת על אדמות האינדיאנים המסכנים שנכבשו על ידי הנוצרים. כדי לעקור את טרור פנו למקורו. תגרמו להם לעזוב.