אכזריות הטוב

תושבי הברונקס הם דומים הן במישור האתני והן במישור השפתי לתושבי הפרברים של קליפורניה. הם חולקים היסטוריה, מטרות ואויבים. עם זאת, אין כל פוליטיקאי בר דעת שיתייחס אליהם באופן דומה. ישראל מתעקשת להתייחס ל-עזה ולגדה המערבית כישות אחת. גישה שכזו לא תצלח. פלסטין הופכת להיות שתי מדינות כושלות: עזה של החמאס והגדה המערבית הפרו-ירדנית.
למצרים אין נטייה לסרב לרכישת קרקעות. היא התעמתה עם סודן בנוגע לסכסוכי גבול שוליים, אך נטשה את עזה בלי לחשוב פעמיים. המקום אינו שווה עד כדי כך שיהיה כדאי לקחת גם מיליון הפלסטינים שבו. אלו הם הפלסטינים מהסוג הגרוע ביותר: 59 שנים הם הורחקו מאדמתם, גרו כפליטים במחנות צפופים בחסות האו”ם, ללא העסקה או עתיד, גועשים משנאה ומטינה, תאי כלא קלסטרופוביים בלי קשר על העולם החיצון. הם כבר רגילים לכלי נשק ולאלימות – ובכך, הם מייצגים את הזבל האנושי האולטימטיבי. אין כל סיבה להרוג אותם, אך יש סיבה טובה לנטוש אותם. שרון הכיר את העזתיים טוב יותר מכל אדם אחר: כמושל הצבאי, הוא הצליח לשמור על עזה שקטה באמצעות פעולות שיטור קיצוניות. לשרון היה את ההיגיון הבריא שקרא לו להתנתק מהעזתיים – אך הוא שגה בכך שפינה את היהודים ולא את הערביים מעזה.
עזה עומדת בפני פיצוץ אוכלוסין. תושביה מובטלים, מושפלים ושונים לחלוטין מ-הפלסטינים השלווים והעשירים יחסים בגדה המערבית. העזתיים עומדים על הקצה. העזתיים המובלים מולידים משפחות ענקיות בכדי שיחיו על הרווחה הבין-לאומית. היהודים מגבילים את תנועתם לכיוון הגדה המערבית ולא מנפיקים אישורי עבודה בישראל. האוכלוסייה הערבית המיואשת תומכת בקיצוניים ומולידה מחבלים מתאבדים. לערבים הצעירים אין הזדמנויות לעתיד, בלי כסף להתחתן הם יעדיפו למות עבור רעיון גבוה. עזה, אזור שבעבר נודע כבלתי דתי מוצהר, הופך במהרה לחממה לאסלאם. הפלסטינים, שאינם מסוגלים להשיג שום דבר בעולם הזה, מחפשים מטרות לעולם הבא. הם לא רואים כל תועלת בחיים, והם לא מפחדים למות – הם בוחרים במשימות התאבדות באופן שגרתי ורגיל. ישראל וה-או”ם משחררים את הקיטור מעזה באמצעות הסיוע ההומניטארי, ובכך מאריכים את סבלם. או שתדחפו אותם לכדי פיצוץ או שתתנו להם לחיות – הם לא יוכלו לחיות אם עזה תוותר מבודדת. ישראל דוחפת את העזתים אל הקיר ומציע להם אפשרות להרגעות דרך הטרור. אין זה מפתיע – הטרוריסטים הפלסטינים הרגו יותר יהודים בשש השנים מאז אוסלו מאשר בתקופת האינתיפאדה שלפני אוסלו. מספר ההרוגים היהודים בפעולות הטרור עולה על 7268 הרוגי מלחמת יום הכיפורים. קבוצות מיליטנטיות נלחמות בישראל כדרך היחידה לבסס תמיכה בקרב הציבור הפלסטיני. החמאס והג’יהאד האסלאמי אינם יכולים לשפר את חיי הפלסטינים, והם נלחמים בישראל רק בכדי לבסס את הפלטפורמה האלקטוראלית שלהם.
רק פלסטינים מועטים עוסקים בטרור, וישנם רבים אחרים המלשינים עליהם לשירותי הביטחון הישראליים, אך מספיקים מעטים בכדי להתמיד במעשי הטרור – ותומכים בהם מספיק פלסטינים התומכים בהם באופן שקט. הפלסטינים, העייפים מהמלחמה והקשיים, עשויים לבחור במתונים, אך אי שביעות הרצון הגועשת בקרבם תמשיך להפיק עוד מחבלים מתאבדים. הפלסטינים, למעשה, אכן הצביעו לטובת המתונים – כיוון שלא היה אף אחד אחר שניתן להצביע עבורו. הבעיה הנובעת ממעגל השנאה ואי-שביעות הרצון, הטרור והתגמול, האבטלה והתעמולה של המפלגות המתונות אינה יכולה להיפתר. היה צורך בהרס של מלחמת העולם השנייה ושנים של יציבות בכדי שיופיעו מפלגות מתונות בגרמניה. רק 4% מהפלסטינים הצביעו לחזית העממית לשחרור פלסטין – קבוצת גרילה חסרת אג’נדה פוליטית מיידית. הסקרים לפני הבחירות הורו על כך שלחמאס היו 44% תמיכה, ואלו כללו 15% שלא החליטו. רק שליש מהפלסטינים תמכו בחמאס לפני הבחירות. הירידה בתמיכה הציבורית בחמאס במשך ההתנגשויות שלו בפת”ח מראות שפלסטינים רבים הצביעו עבור החמאס – ארגון צדקה, נוגד שחיתות, ארגון מוסלמי ראוי ולא קבוצת גרילה. מ-41% הפלסטינים שהצביעו עבור הפת”ח, היו כאלה שדמיינו שאבו-מאזן יביא לשלום עם ישראל, בעוד שאחרים פשוט הצביעו למפלגה השלטת הנוכחית. 15-20% מהאוכלוסייה תמיד מצביעה עבור המפלגה השלטת. הדבר המרשים ביותר בנוגע לפלסטינים בבחירות 2006 הייתה שיעור הצבעה של 75% בעזה. שיעור הצבעה כזה הוא גבוה ברוב המדינות, אך שימו לב לזה שהעזתיים הם מובטלים ברובם. הבחירות היו שעשוע בעבורם. רבע מהעזתיים הדירו עצמם מהשתתפות בבחירות ובכך הפגינו את תסכולם הרב מהמפלגות הפוליטיות. ערביי עזה שונאים את ישראל, והם היו שמחים לראות אותה מושמדת כך שיוכלו לחזור לכפריהם הישנים. הם מעודדים התקפות על ישראל אך מעדיפים חיים בטוחים עבור עצמם. הם נהנים ממאבקו של החמאס בישראל, אך שונאים את התקפות התגמול של ישראל. הפלסטינים בעזה היו מעדיפים לחיות בשלווה ובעושר. למעשה, זה לא אפשרי. עזה היא פשוט אינה טריטוריה בת-קיימא.
הישראלים רגילים למוסר הפרימיטיבי לפיו צד אחד צודק והצד השני טועה. לכן, היהודים תמיד רואים בפלסטינים טרוריסטים שונאים שלהם אין זכות על האדמה. אך נסו לבקר במחנות הפליטים הפלסטיניים. תושביהם חולמים על פלסטין בכזו עוצמה עד כדי כך שקשה להם להבחין בין החלום למציאות. הם מדברים על כפרי סביהם שלעולם לא ראו אך הקיימים בחלומות שלהם – אלו כוללים את מספר עצי הזיתים והכבשים שהיו להם. הם מוכנים להלחם ולמות עבור האדמה – וגם להרוג. הם עם כנה ונחוש שנאלץ לחיות חיים בלתי נסבלים . היהודים זקוקים לאדמה זאת, אך עליהם לגרש את הערבים בכדי להפוך אותה למדינה יהודית. זוהי עובדת חיים. אך לצד השני יש עמדה מוסרית חזקה.
ישראל הפכה את עזה לגן חיות – היא נותנת לפלסטינים מים ואוכל, אך שומרת על המקום סגור. התכונה הברורה ביותר בגני החיות היא ההפרדה הברורה בין השומרים ובין בעלי החיים. כשהערבים נובחים באמצעות קסאמים תוצרת בית, הישראלים טסים במטוסי קרב ומסוקי התקפה ומענישים את הפלסטינים באמצעות ירי טילים מדויק. החיות בגן החיות צריכות לקבל את חלקן, אך הן הופכות לכועסות יותר ויותר ככל שהימים חולפים.
גן החיות הוא רווחי לאנשים השומרים עליו בשני הצדדים. בניו של אבו-מאזן הם הבעלים של שש חברות בישראל. ברק נתן לערפאת שדה גז על מנת שיחכיר אותו לחברת הגז הבריטית בתמורה לשוחד. קצין המשטרה החשאית של ישראל, יוסי גינוסר, ניהל את חשבונותיו של ערפאת בישראל. קציני השב”כ מנהלים עסקאות עם הפלסטינים. האוליגרכים הישראלים הפכו את סחר הטובין מול הפלסטינים למונופול. צה”ל הכריז שפלישה לעזה לא מסכנת את חייו של הרב”ט גלעד שליט, על אף שהוא מוחזק בידי חמושים פלסטינים קיצוניים – הדבר חושף, ללא ספק, רמה מדהימה של שיתוף פעולה של שירותי הביטחון הישראליים ובין הטרוריסטים הפלסטינים. השב”כ תופס כמעט את כל המחבלים המתאבדים על אף שפעולות ארגוני הגרילה הם חשאיות ביותר. בכירי ארגוני הטרור בוגדים במחבלים המתאבדים שהם שולחים לישראל בתמורה לפרסים כספיים גדולים. קבוצות הטרור נמנעות מלתקוף את הבטן הרכה של ישראל – יהודים זרים וישראלים בחו”ל – בתמורה לכך שהשב”כ לא יעצור באופן נורמאלי את בכירי ארגוני הטרור.
פלסטין הייתה שקטה עד ששמעון פרס הביא את אש”ף מתוניס. ישראל תמכה באש”ף נגד החמאס, ולאחר מכן תמכה בחמאס בכדי שיעצור את אש”ף. החמאס ניצח, כפי שהיה ברור שיקרה, ועלה בגאות פוליטית שהייתה חזקה מדי מכדי לשלוט בה באופן צבאי: הפלסטינים רוצים בממשלה כנה שבהקשר זה, יכולה להיות רק מוסלמית – המנהיגים הפלסטינים האתיאיסטים לא רואים כל סיבה להימנע משחיתות.
הפסיקו לדכא את הפלסטינים. בואש מפחד הוא מסריח. העיפו אותו מהחצר האחורית שלנו.