עסקת הנשק של ארה”ב עם ערב הסעודית, מצרים והנסיכויות בסך 20 מליון הדולר, מייצגת נקודת מפגש בין תאוות התאגידים הנובעת מהקשר צבא-תעשייה ובין גישה מוטעית בכל הנוגע למשבר הגרעין האיראני. כשעמד קנדי במצב של משבר דומה מול קובה, החל הנשיא האמריקני דאז בגיוס ה-צבא, אפילו שהסתכן בעימות מול הסובייטים. בוש, המסובך בחזיתות המתמוטטות בעיראק ואפגניסטן, מבקש לעצמו אמצעי הרגעה. הרעיון החדש שלו הוא לרושש את איראן באמצעות מרוץ ההתחמשות. לכן, הוא הציע נשק חדיש ביותר לשכנותיה של איראן. עם זאת, איראן אינה מפחדת מה-סעודים או מהמצרים. ל-מצרים אין כל סכסוך עם איראן, והסעודים – ואיראנים יודעים זאת – הם פחדנים אימפוטנטים שאינם מסוגלים להלחם אף בזבוב ולבטח אינם יכולים להלחם באימפריה השיעית. עסקת הנשק של האמריקאים מרגיעה את ה-סעודים והמצרים, ומזכירה להם שוב ש-אמריקה מסיבה מוזרה כלשהיא תומכת בהם ושאין להם מה לפחוד מאיראן. אך אם הם לא יפחדו מאיראן, הם גם לא יתנגדו לתוכנית הגרעין של איראן. הם אף לא התנגדו לה בעבר, בכל מקרה. ה-סעודים והמצרים הצהירו בהפגנתיות כי ל-איראן יש זכות לפתח טכנולוגית גרעין. מצרים ניצלה את המשבר האיראני בכדי לחדש את תוכנית הגרעין שלהם ומדווח כי ערב הסעודית הולכת בעקבותיה. ה-כוח הצבאי יגדיל את כוחה של עב הסעודית כספינת הדגל האסלאמית.

אמריקה ורוסיה מחמשות את כל אויביה של ישראל, שאותה השתיקו באמצעות שוחד שהגיע בצורה של העלאה של 600 מליון דולר בסיוע הצבאי האמריקני. חכו, איננו צריכים סיוע שמגיע ל-16% מתקציב הביטחון של ישראל. במקום זאת, אנחנו צריכים לצפות מחברנו לא לחמש את אויבנו המושבעים, כמו ערב הסעודית ו-מצרים, ובכך להימנע ממצב בו מרוץ החימוש באזורנו ייצא משליטה.
ישראל אינה יכולה לעמוד בקצב מרוץ החימוש נגד ה-מוסלמים כיוון שדיקטטורות יכולות לתעל נתכים גדולים מהתקציב שלהן לתוך תקציב הביטחון יותר מאשר דמוקרטיות רווחה. עד כה, ישראל מוציאה על ביטחון חלק גדול יחסי מהתוצר הגולמי שלה מאשר אויביה, אך יחד עם זאת, אויבי ישראל מוציאים בפועל הרבה יותר מאשר ישראל. חלק גדול מתקציב הביטחון של ישראל מבוזבז על המתגייסים החדשים בעוד שה-סעודים מוציאים את רוב תקציבם לרכישת נשק. איראן ו-סוריה קונות נשק רוסי הזול יחסית ורוכשות כמויות גדולות ביותר בעוד שהן מוציאות פחות מישראל במונחים דולריים. ערב הסעודית מימנה את תוכנית הגרעין של פקיסטן, וכעת מקבלת תשובה טכנולוגית גרעינית. דווח שפקיסטן מחזיקה מספר ראשי נפץ גרעיניים בערב הסעודית. אחרי ש-איראן, מצרים, וערב הסעודית ישיגו יכולת גרעינית, גורם ההרתעה של ישראל לא ירתיע עוד. ישראל תקווה שהמלחמות ימשיכו להיות קונבנציונאליות בהן כל הצדדים נמנעים משימוש ראשונים בנשקים גרעיניים, אך ה-מוסלמים אינם הגיוניים. ללא העליונות הגרעינית וכאשר לא תוכל לעמוד בקצב מרוץ החימוש, ישראל תהיה חייבת להיכנע לדרשות ה-מוסלמים. ערבים לא ידחפו מייד את היהודים לים, אך ישתמשו בהם כקלף מיקוח בעסקיהם מול אמריקה. הסובלנות המוסלמית כלפי המדינה הנומינלית כיום קיימת כתוצאה מהדולרים האמריקאים הזורמים לכיוון המדינות המוסלמיות. ישראל תמשיך להתקיים כדמוקרטיה מזרח תיכונית, מתוקף העובדה שאינה מעוניינת או אינה מסוגלת לשמור על אופייה היהודי – מעין מאלי של המזרח התיכון. השמאלנים ישכנעו את האוכלוסייה הישראלית שזה בסדר להפקיר את ירושלים בידי הערבים ולשכוח מיהודה. לערבים לא תהיה יותר בעיה לסבול את נוכחותם של יהודים-הד’ימים (אזרחי סוג ב’ ע”פ השאריע) ברצועת החוף הפלסטינית ובמדבר הנגב. תחת מסווה של דמוקרטיה האדישה לאתניות, ישראל תאפשר הגירה חופשית של הערבים, ויהודים יהפכו למיעוט החי בגטו.
דרום אפריקאים התמודדו עם השמאלנים שלהם לפני שהתחילו להתמודד עם השחורים. ישראל לא חיסלה את השמאלנים היהודים והיא תחזור למעמד הד’ימה במקום לנהל משטר אפרטהייד רך, כמו במודל הדרום אפריקאי של ימנו.