הבחירה שבפניה עומדת לבנון היא בין מלחמת-אחים למרד. החיזבאללה לא יוותר על עקרונותיו ולא יסור למרותה של ממשלת לבנון. הצבא הלבנוני בסיוע אמריקני יכול לתקוף את החיזבאללה ולגרום למלחמת-אחים. חיזבאללה המדורבן על ידי איראן וסוריה יכול להפיל את הממשלה ולהשליט את חוקי השריעה במדינה.
עד כה החיזבאללה ניסה להשתלט על לבנון בדרכי שלום ופיתה את הנוצרים הלבנונים בהבטחות התקציבים לשיקומם. החיזבאללה גם הקים לעצמו חזית פרו-נוצרית על ידי ההמלצה על מישל עאון כמועמד לנשיאות. הלבנונים הנוצרים לא אוהבים את השלטון האנטי-סורי הנתמך על ידי ארה”ב והיו מסכימים לשלטון אסלאמי נוקשה אך יציב.
איראן מפטמת את לבנון בכספים בתקווה ליצור ציר שיעי או להקים אימפריה שיעית בהנהגתה. סוריה תעדיף כל ממשלה חלופית במקום הדמוקרטיה לאומית האנטי-סורית. אם החיזבאללה יגיע לשלטון, איראן למעשה ישיג את גבולות ישראל וישפיע על האקלים הפוליטי במזרח-התיכון. סוריה ואיראן יקיפו את ישראל מרוב הצדדים.
החיזבאללה מושך אליו את הבוחרים על ידי מפעלים חברתיים מפוארים. ישראל צריכה להרוס את מקורות גאוותו של החיזבאללה: להשמיד את בתי-החולים ורשתות הסיוע הסוציאלי שהחיזבאללה הקים, להרוס את שכונות המגורים שבנה ולתקוף את הכפרים הנמצאים באזור השפעתו. אם ישראל לא מסוגלת צבאית להשמיד את חיזבאללה היא צריכה להרוס את תדמיתו ואת כוחו הפוליטי. הלבנונים צריכים לקבל הוכחה שלא כדאי להם לתמוך בחיזבאללה. אם ישראל לא תעשה זאת לבנון תהפוך למדינה מוסלמית פונדמנטליסטית דוגמת איראן.
הלבנונים תומכים בחיזבאללה בפומבי, אך מבקרים אותו בסתר. הלבנונים הם אקסטראוורטים אף יותר מכל הערבים. הם זקוקים לראוותנות. זהו הצד החזק של ארגוני הגרילה, אך זו גם נקודת התורפה שלהם – הרס האמינות גורמת לביטולה של התמיכה.