צפון-קוריאה תהיה טיפשה (והיא לא כזאת) אם תפרק את התוכנית הגרעינית שלה. הדבר יקפיא את הסיוע ברמה נמוכה שהיא השיגה היום. המערב היה יכול לאיים בהפסקת הסיוע בכל הזדמנות: מכירת טילים בליסטיים או טכנולוגיה צבאית אחרת, או פעולות פיננסיות מסופקות, ואפילו הפצת תקליטורים פיראטיים יכולים לשמש עילה להפסקת הסיוע. ארה”ב כבר הפסיקה את הסיוע שלה בעבר והתסריט הזה יכול לחזור על עצמו. אז במקום לפרק את היצור הגרעיני שלה, צפון-קוריאה מציעה להקפיא אותו, אך עם זאת להשאיר את המצבור הגרעיני הקיים על כנו, וגם להמשיך את הפיתוח של נושא גרעיני במתקניה הסגורים בפני הביקורת הבינלאומית. השיטה הזאת מבטיחה לצפון-קוריאה את המשך הסיוע ואף את הגברתו לפי קצב התקדמותה בפיתוח הגרעיני. ערכו השוואה בין פקיסטאן ודרום-אפריקה – מדינה המחזיקה בנשק גרעיני לא חוקי, ומדינה שפירקה את תוכניות הגרעין שלה: פקיסטאן נמצאת במצב טוב בהרבה מבחינת הסיוע כספי והמעמד הבינלאומי שלה.
צפון-קוריאה הלא-צפויה תזכה ליותר סיועה אם תישאר מדינה בעלת פוטנציאל גרעיני. אנשי-המערב הם אנשים פרגמאטיים: הצעה טובה צריך לקבל. במזרח יש משקל לגינונים. גאווה שם מוערכת יותר מכסף. צפון-קוריאה לא תוותר על סטאטוס המדינה הגרעינית שלה (אם היא בצעה באמת את הניסוי הגרעיני) תמורת סיוע. היא תשמור על הסטאטוס הגרעיני, ללא הגדלת מצבור הנשק, וללא הפסקת הפיתוח.
ברם, מדוע יש כל כך הרבה רעש סביב צפון-קוריאה? הרי לפקיסטאן הנמצאת תחת שליטתם של מוסלמים-פונדמנטליסטים יש הרבה יותר פצצות גרעיניות.