מה זה אומר להיות יהודי מבחינה מעשית? כיאה לאחרית הימים, מדינות רבות אימצו מנהגים שלנו.
המונותיאיזם הפכה לאוניברסאלית: אפילו ההינדואים והבודהיסטים מביעים את אמונתם באל אחד, אליה כל המלאכים כנועים. הנוצרים גאים במונותיאיזם שלהם ורואים בצורותיו השונות של אלוהים אחת- בדומה למושגים יהודיים שונים.
אתאיסתים מאמצים את השבת ורוצים שבוע עבודה של 35 שעות. הם אולי לא מצייתים לחוק הרבני, אך הם מסרבים לעבדו בסופי שבוע עם אותו הלהט של יהודי אורתודוכסי.
צמחונים מקיימים את חוקי הכשרות ויותר מכך בדאגתם לרווחת החיות, ומפעלי הבשר המודרניים מסבים פחות צער לחיה מאשר השחיטה היהודית.
חוקי המלחמה המודרנית יותר הומאניים מהיהודיים, גם אם רק בתיאוריה, והטיפול המודרני בפושעים אינו עובר על האיסורים בתורה.
ישנם עוד חוקים יהודיים שלא ניתן לקיים.: כבש לכל משפחה ישראלית, אפילו אחת מעשר, יהווה מאה אלף חיות שיישחטו בבית המקדש בפסח, מה שאינו אפשרי לשום בית מטבחיים.
החרדים רוצים להתבדל, אם מראם המוזר ושלל האיסורים שאינם קשורים לתורה. מה בדבר היתר? מהם הדברים היהודים שאלוהים רוצה מאיתנו?
אין זה סוד. אלוהים אמר לנו מה הוא רוצה. עלינו לכונן מדינה קדושה. יהדות היא דת מדינה. המנהגים הדתיים בפני עצמם משוללים כל תוכן: סעודים ואיראנים מקיימים הרבה יותר מצוות התורה מבלי לדעת, מאשר יהודי מסן פרנסיסקו. עלינו לבנות את ממלכתו של אלוהים עלי אדמות. תהיה זו מדינה פונדמנטליסטית שתאסור הומוסקסואליות, כמו איראן רק חכם יותר. ההבדל יהיה שהמדינה תקיים בארץ מיוחדת בידי עם מיוחד. לא פחות משבת או כשרות, חובה עלינו לכבוש את גבולות ההבטחה. כמו כן זוהי מצווה לגרש את יושבי הארץ.
הנוצרים הצרפתים שונים מהנוצרים הספרדים רק בלאומם. מזה אלפי שנים שהיהודים החזיקו בערכים שונים מיתר העולם. אבותינו נותרו יהודים בפולין. לא עוד. כיום היהודים יכולים לחלוק בערכיהם, והם יכולים להבדיל את עצמם רק אם יחיו בארץ ויקיימו את מצוותיה.
אחרי שנכבוש אותה, נטהר אותה, ונבטיח את גבולותיה.