השוויון הפוליטי המודרני החל באידיוט אחד, הנשיא וילסון. זה לא נאמר בכדי להעליבו, הבנאדם באמת לקה בפיגור במהלך כהונתו כנשיא, ואשתו חילקה הוראות בשמו. הוא (או אשתו) הגו את הרעיון של חבר האומות, בו אנשים מתורבתים יושבים יחד כשווים עם ברבארים, נשיאים עם ראשי שבטים, ואוכלי צפרדעים עם קניבאלים. רעיון מהפכני זה הוא שביסס את התשתית הרעיונית לליבראליזם הבינלאומי של המאה העשרים.

אנשים נוטים לחוש חמלה כלפי אנשים מעוותים פיזית, אלא אם אלה מעוותים מעבר לכל צלם אנוש בר זיהוי. הגישה כלפי חולי נפש ומפגרים נוטה לכיוון גועל. אין כאן פרדוקס: חולי נפש אינם מגלמים בתוכם את מה שאנו מזהים כצלם אנוש. בדומה אנשים חשים גועל כלפי גופות מתים. כל דבר שפעם היה אנושי אך איננו עוד דוחה אותנו.

כאן אנו נתקלים בעקרון חשוב: אנשים מחפשים תכונות מנטאליות ורוחניות ולאו דווקא פיזיות בניסיון לקבוע מי דומה ומי שונה מהם. אין לי כל בעיה עם עורך דין כושי שמרן .(אני לא אעסיק אותו,אבל זה כבר עניין אחר), אבל יש לי בעיה גדולה עם אשכנזים שמאלנים קיצונים. הגזענות מפספסת את מטרתה מכיוון ששוני אמיתי הוא תרבותי ולאו דווקא הבדלים פיזיים. בעבר הלכו השניים יד ביד, אולם התבוללות בני האדם בעת המודרנית וטשטוש השבטיות הפיזית הפכו את הפילוג על רקע גזעי למיושן.

הדרומיים בארה”ב טעו כאשר דרשו להפריד בינם לבין השחורים, אולם יהיה זה צודק לחלוטין אם ידרשו הפרדה מאנשים שחושבים אחרת מהם- יהיה גזעם אשר יהיה. גם בישראל- הפרה בין יהודים לערבים היא מגחוכת. ישנם יהודים רבים אשר קרובים מאוד לערים מבחינה אתנית כדוגמת הספרדים, וישנם ערבים כמו הדרוזים אשר קרובים למדינת ישראל ומחזיקים באמונה מונותאיסטית. הפרדת היהודים מהמוסלמים, עם זאת, הינו דבר הגיוני לחלוטין.

בית המשפט מחזיק בדעות סותרות בנושא. הוא אוסר על יהודים להתיישב בכפרים ערביים, אך מורה ליהודים להשכיר קרקעות לערבים ביישובים יהודיים. עם כל הכבוד לאקטיביזם השיפוטי- לאנשים צריכה להיות הזכות לחיות לבד. ליהודים יש אפילו חובה דתית לעשת זאת. רק בקהילה הומוגנית יכולים אנשים לחוש ביטחון וקירבה. רק קהילות שכאלה מאפשרות צדק אמיתי. בחברה הטרוגנית, צדק אינו מסתמך על הגיון- אשר שונה בקהילות שונות. הצדק הממוסד, אשר בא להחליף את ההגיון הרווח מסתמך על המכנה המשותף הנמוך ביותר- שהו תמיד ניהיליסטי. לדוגמא: כאשר שמרנים בארה”ב התנגדו למכירת פורנוגרפיה בדוכני עיתונים העוד ששמרנים תמכו, לבתי המשפט לא הייתה כל סיבה אמיתית לאסור זאת, בהעדר היכולת לקבוע שעקרונות האתיקה של קבוצה אחת עולה על אלו של קבוצה אחרת. לכן, ניתן כיום למצוא פורנוגרפיה בכל דוכן עיתונים בארה”ב.

רוב האנשים תומכים בזכותה של המדינה לבודד אנשים חולי נפש, למרות שאינם מהווים סכנה ציבורית. קראו לנו אכזריים, אך אנו סולדים ממראה אדם מזיל ריר המשוט ללא דעת ברחובות. על כן האם אין אף מוצדק יותר לדרוש הפרדה בינינו לבין שכנינו המזיקים- הערבים?