הסיוע האמריקני לישראל אינו רק חסר תועלת, אלא מזיק. האיחוד האירופי ורוסיה מתנגדים לישראל, כי הם רואים בה לקוח אמריקאי הם מאמצים את הקו הקיצוני ביותר נגד ישראל מתוך ציפייה שאמריקה תיישב את ההדורים. הם מפיצים החלטות אנטי ישראליות בכדי שאמריקה תטיל עליהן וטו. בשנת 1967 ו – 1973 רוסיה חימשה את הערבים, וכיום תומכים האירופים בערבים פוליטית מסיבות האימפריאליסטית של תחרות עולמית. ללא מעורבות אמריקאית, היה נעלם הסכסוך הערבי-יהודי לכדי אי חשיבות של ממש.
השמדה צבאית או פוליטית של ישראל אינו אינטרס של איש. עבור המשטרים הערביים, ישראל מהווה פורקן נוח לזעם ההמונים. עבור המעצמות הנוצריות, ישראל יוצרת מהומה קטנה במזרח התיכון, שמספקת להן הזדמנויות עסקיות רבות ליצור תככים פוליטיים שמובילים להתקרבות רווחית עם מדינות ערב.
האיסלאמיסטים בזים לישראל כבן לווייתו של השטן הגדול. ללא השפעת המערב, היו היהודים והערבים מכלים זה את זה לפני זמן רב. הערבים חוו השפלות רבות לאורך ההיסטוריה שלהם. ניתן לטעון, שבעבר הם היו רציונליים יותר, ללא מגע הלאומיות המודרנית. אולם כניעה לשלטון זר נמצא מאז ומעולם בלב המנטליות הערבית. במקום להכיר בישראל כמעצמה חזקה, שאין זה מבזה להכנע מולה, הערבים רואים בה הלקוח חלש של הדוד סם, ולכן אינם מוכנים להרכין ראש.
מחירו של הסיוע האמריקני לישראל, הינו התחייבותה של ישראל לשמור על האינטרסים של ארה”ב באזור. ברור שלארצות הברית אין כל עניין בבעלותה של ישראל על יהודה ושומרון או ירושלים, ואף אין לה עניין בביטחונה של ישראל. השמדתה של ישראל לא תשפיע על סיכוייו של כל נשיא בבחירות, כפי שהוכיחה השואה.
האינטרס של אמריקה בישראל נסק במהלך המלחמה הקרה, ולא מסיבות מטאפיזיות. אמריקה משתמשת בישראל כמטבע עימו היא משיגה נפט ודומיננטיות.
לכאורה, אמריקה ולפעמים אוכפת אינטרסים ישראלים על פני ערבים, אבל רק במידה של שמירה על שקט מתון במזרח התיכון, שמצריך את אמריקה כמתווכת. בכדי שאנשים יפחדו מהבעלים של הכלב, הכלב חייב להמשיך לנבוח.
אף לא פעם אחת זכתה ישראל לתמיכה אמריקאית ללא סייג. ב 1967, ארה”ב קשרה את ידינו בניסיון למנוע את מכת המנע. בשנת 1973, משלוחי הנשק הגיעו רק לאחר שישראל התחילה לנצח ומשלוחי הנשק מרוסיה למצריים איחדה את מדינות ערב מאחורי הקומוניסטים.

למרות זאת, אמריקה אסרה עלינו להשמיד את הצבא המצרי המוקף, למרות ש 300,000 המתים המצריים היה מותיר אותנו עם סיני שכן כל צורך בהסדר שלום היה נעלם. במקום זאת, ניצחונה הלא החלטי של ישראל אפשר לסאדאת לומר לעם המצרי שהוא זה שניצח במלחמה, מה שסלל את הדרך לכניעה ישראלית, וויתור על שטחים. יכולנו לנצח ב73 בכוחות עצמנו. אספקת הנשק האמריקאית נותרה ברובה במחסנים. התוצאה היחידה של המעורבות האמריקנית הייתה שלילת הניצחון הברור מישראל. מאז, הידידות האמריקאית מתבטאת לכל היותר בדחיפתנו לכיוון הסכם שלום, כלומר- כניעה מוחלטת – כאשר מדי פעם נותנים לנו רשות נדיבה לתקוף את הטרוריסטים, רשות אשר לא היינו צריכים מלכתחילה אילו היינו נפרדים מהאדון האימפריאלי שלנו.
אלה המתרגשים מהסיוע האלטרואיסטי של אמריקה לישראל צריכים לשאול את עצמם מדוע אמריקה מסייעת גם למצרים ופלסטין, אשר כמובן שאינן חולקות את האידיאולוגיה הדמוקרטית שלה, תרבות או דת? מדוע אמריקה נלחמה כדי להגן על כווית וערב הסעודית? זה הכול עניין של כוח פוליטי. גם בישראל, אמריקה בסך הכל מנסה לשמור על אינטרסים שלה – מדיניות סבירה, שבמקרה גם מנוגדת למטרותיה של ישראל.
אין שום דרך לגרום להם לוותר. אמריקה, המעצמה האימפריאלית, רוצה השפעה אזורית. אם, לעומת זאת, ישראל הייתה משיגה דומיננטיות בעצמה, היא הייתה יכולה לדחות בבוז את היד האמריקנית. מדינות ערב העניות, שלא ניחנו במשמעת כלכלית וטכנולוגיות צבאית, יהיו תלויות באמריקה לנצח.
באופן טבעי, יהיה זה הגיוני עבור אמריקה לתמוך בערבים תוך תשלום מס שפתיים לישראל כדי שזו לא תתקוף את לקוחותיה האמיתיים. דומיננטיות בלתי מעורערת של ישראל מסוג פאקס רומאנה, הייתה יכולה להרגיע את האזור, מבלי להשאיר מקום למעורבות אמריקאית. הדבר האחרון שהממשל האמריקני רוצה זה ביטחון בישראל, כי באזור זה, כמו אולי בכל מקום אחר, בטחון מושג רק בדרך דומיננטיות צבאית.
היהודים ניצחו במלחמת העצמאות למרות האמברגו האמריקאי על ישראל, והסיוע הבריטי לערבים. עשרות שנים שיחקה ישראל ברוסיה וצרפת אחת נגד השנייה, וקיבלה תמיכה ממעגל רחב של מדינות. הסתמכות בלעדית על אמריקה, במחיר של ניכור כל היתר, הפכה את ישראל למגדל של קלפים שעומד על רגל אחת.
מדינות רבות עומדות מול יריבים גדולים ללא סיוע אמריקאי או על אף התנגדותה. כיצד ניצחו הפתח והחמאס למרות התנגדותה של אמריקה? בקוריאה, וייטנאם, פלסטין, ומדינות אפריקה ואמריקה הלטינית, עמידה ונחישות ניצחו לבסוף את המשטר המקומי- חרף הסיוע האמריקאי שהוא קיבל. ישראל זקוקה ללאומיות, לא לסיוע.
מה גם שהסיוע האמריקאי הינו זעום עד לכדי השפלה. האם ישראל חשובה פי מאה פחות מהמלחמה האבודה בעיראק? מצרים, פלסטין, ולבנון יחד מקבלות יותר סיוע- כולל צבאי, מאשר ישראל. ישראל רק תרוויח מסיום הסיוע כל, אליה ואויביה כאחד, כי הסיוע הרבה יותר חשוב להם מאשר לישראל. בסך הכל, הסיוע האמריקני נופל מתחת ל -2 אחוזים מהתמ”ג הישראלי.
הרבה יותר משתלם להיות אויב של אמריקה מאשר חבר שלה. תראו איך מחזרת ארה”ב אחר צפון קוריאה, אשר דוחה בבוז כל ניסיון לקחת את פצצות הגרעין שלה. מבין שתי היריבות הגרעיניות באסיה, אמריקה מעניקה סיוע לפקיסטן האסלאמית, ולא להודו שוחרת השלום.
אש”ף הניח את ידיו על הסיוע האמריקאי בשל העובדה שגילה עוינות כלפי המדיניות האמריקנית. עכשיו הפלסטינים מקבלים סיוע אמריקני לנפש כמו בישראל, או הרבה מעבר לכך אם סופרים את כל המקורות.
ארה”ב מחזרת אחר צפון קוריאה בשל חמש פצצות באזור לא חשוב של העולם. ישראל עם 200 הפצצות שלה, בבטן הנפט העולמית, תוכל להשיג את כל הוויתורים שהיא רוצה. היהודים פשוט צריכים להוכיח אמינות גרעינית.