הישראלים אינם חשים ביטחון, ולכן פונים לביטחון ושותפים. הם אימצו את המפלצת סטאלין שתכנן להשמיד את היהודים ב1953. לאחר פלירטוט ארעי עם צרפת, היהודים פנו לארה”ב למרות כל האזהרות שהיא תבגוד בהם בשעת מבחן: אמברגו נשק ב48′, איום ללחום לצד מצריים ב56′, איסור לתקוף ראשונים ב67′, איסור להשמיד את צבא מצריים ב73′, מחאה נגד הפצצת הכור ב81′, דחיפה לדמוקרטיה בלבנון ופלסטין, איסור הפצצת הכור באיראן בימינו, והרשימה עוד תמשיך….

גרוע מכך, ישראל אף תרה אחר תמיכה בקרב הפלסטינים. היא מחפשת את “המתונים”, ומדמיינת שיש באמת הבדל בין סלאם פיאד ואסמאעיל הנייה. שניהם רוצים את הארץ בשלמותה. יהודה ושומרון שקטות יותר מעזה מסיבה אחת: צה”ל פועל בחופשיות בגדה.

בכדי לטפח את הזיותיהם, היהודים מבקשים מהפלסטינים להראות רצון טוב על ידי פירוק מחבלים מנשקם. אולם הפלסטינים לא צריכים ללחום במחבלים שלהם ואין להם כל צורך להתעמת איתם. גם היהודים לחמו באצ”ל בחוסר רצון. הפלסטינים לא מסוגלים להלחם בארגוני הטרור שלהם, ובנוסף לכך- ברגע שייפסק הטרור, ישראל תפסיק מצידה את המשא ומתן. הסיבה היחידה שאנחנו בכלל מקשיבים לפלסטינים היא הטרור…
ברק ואולמרט הציעו לעבאס וערפאת פחות או יותר הכל. דבר לא יצא מכך. הפלסטינים בגדה שונאים את ישראל, אך הם שונאים את הפליטים אף יותר מכך, שיציפו אותם בהמוניהם. הם שונאים את הכיבוש, אבל משטר ויזות יהרוס להם את הכלכלה, שתלויה לחלוטין בישראל. לאחר כל כך הרה שנים של מלחמה, לכאורה בצד המנצח, הם רואים בכל פשרה כדבר כואב. זה מלבד העובדה שלא ניתן באמת לסרטט גבול בין ההתנחלויות לבין הכפרים הערביים בגדה.

כלכלה משגשגת לא תשנה את הפלסטינים. מצד אחד, היהודים בנו מדינה מתוך עוני גדול- כך שעוני אינו מכשיל פיתוח מדיני. מצד שני, ערביי ישראל הצעירים מורגלים לרמת חיים גבוהה, מורגל לרמת החיים הישראלית, וחש בטוח כלכלית בשביל לשנוא את ישראל. שגשוג כלכלי רק יחמש את הערבים. לפני שהעושר יחלחל לעם, הוא יתרכז בקופת המדינה. מבחינה היסטורית, זהו השלב המסוכן ביותר. למדינה יש אמצעים כלכליים ללחום, והאוכלוסייה עדיין לא התחילה להתנגד לכך.

פתרון קפריסין לא יתפוס כאן. הן התורכים והיוונים חיו באזור מאות שנים. אף אחד לא היה טרי באזור – או גרוע מכך –פליט – שאחרים ראו בו כגזלן. ההפרדה בקפריסין שעבדה עד כה, וסופה כשלון, לא תעבוד כאן.
פתרון אמת יכלול רק את עזיבתו של אחד מהצדדים.