ההימור על מלחמת אזרחים
ראש השב”כ, יובל דיסקין, אישר ששירותי הביטחון הישראליים מהמרים על הסלמה ברשות הפלסטינית. לפי הערכות השב”כ, החמאס יתפשר וישחק תפקיד משני בממשלת האחדות ברשות. לפיכך ישראל וארה”ב מבעירות את המלחמה על ידי תמיכה מסיבית בפת”ח. איראן, סעודיה, האחים המוסלמים המצרים ומדינות מוסלמיות אחרות לעומתם, מחזקים את החמאס. אפילו אם נכונות הערכות השב”כ, ממשלת האחדות הלאומית ברשות לא תבשר שום טובה לישראל. על ידי ישיבה בממשלה החמאס יצבור יותר אהדה ברחוב הפלסטיני. הוא יכול אף לברך על כך שזכה בתפקיד שולי בממשלה שמוריד ממנו את האחריות על התדרדרות הכלכלית האפשרית, ועל ההסכמים המדיניים המשפילים עם ישראל. החמאס ישב בממשלה כמו בחממה: חברות בה מספקת לגיטימאציה, תקציבים ואהדה, בזמן שישיבה באופוזיציה לא מזכה אותו בכלום. החמאס תופס עמדה טובה ממנה יוכל להגיד לפת”ח: “אמרנו לכם!”
נכון היה לקבל את הממשלה עם החמאס בתוכה ולחנוק אותה כלכלית. לאסור כניסת העובדים מהרשות לישראל. להפסיק את היבוא מהרשות. להקפיא את כל הכספים. להמתין עד שהתושבים בעצמם יסלקו את החמאס.
יכול להיות שהשב”כ טועה, ושהחמאס יבחר בהסלמה. מלחמת אזרחים ברש”פ תקשה על עבודתו של השב”כ ותגביר את תנועת המתאבדים אל תוך ישראל. התגובה של החמאס על ההתגרויות של הפת”ח תלויה בגובה המימון, ולכן היא בלתי צפויה.
הכנסת תצביע בקרוב על החוק המבטל את כלל ההתיישנות על רצח ראש הממשלה. זה מזכיר לי את החוק של 1990 במדינת לואיזיאנה. לאחר שבית המשפט העליון פסק ששריפת הדגל הלאומי היא בגדר חופש הביטוי ומוגנת על ידי החוקה, בתי משפט מקומיים החלו להתייחס אל הכאת האשמים בשריפת סמלי המדינה כאל מפרי הסדר הציבורי והם דנים אותם לקנסות של 25 דולר. ההחלטה הזאת מתאימה מאוד למצב בישראל: 100 שקלים קנס על הריגת ראש הממשלה הבוגד – עונש ראוי בהחלט.
מדני העורך: “ג’רוזלם פוסט” פרסם כתבה על הסכנה הגוברת מצידה של מצרים. עובדיה כתב על זה מזמן: ראו http:// samsonblinded.org/heblog/archives/32.