כמה אבסורדי זה כאשר ישראל רוכשת מטוסים ב60-250 מיליון דולר. אלה פגיעים ביותר לטילי נ”מ זולים. אפילו את המטוסים החדישים ביותר ניתן ליירט בקלות, בטילים שכבר נמכרים היום מרוסיה לסוריה, ובקרוב יהיו זמינים גם בערב הסעודית. ההיסטוריה האווירית כבר הוכיחה שמלחמות מנוצחות רק באמצעות צי גדול וזול. בימי לוחמת הפרשים, צבאות העדיפו אלפי סוסים בינוניים על פני מספר בודד של מצוינים. במקום לרכוש עשרות מטוסים אמריקאים יקרים מדי, ישראל יכולה לייצר אלפי מטוסי F-15 בעצמה. אלה יהיו מספיק טובים בכדי לנצח את הערבים.

גנרלים תמיד מתכוננים למלחמה הקודמת. ניתן להשמיד טנק ב10 מיליון דולר עם טיל נ”ט שעלה 2000 דולר. מטוסים שעלו 60 מיליון דולר ניתנים ליירוט בטיל שעלה 100 אלף דולר. יהיו שיאמרו שהגענו לעידן הטילים, אולם גם טיל בליסטי ניתן ליירוט עם תותח לייזר, אשר עולה היום 200 מיליון דולר, אולם המחיר יירד עד מהרה לכ-20 מיליון דולר. כוחות קומנדו יכולים למצוא ולהשמיד לייזרים שכאלה לפני תקיפת הטילים, אך לייזרים מרובים כבר יכשילו את משימתם.

ישראל מפסידה כעשרה מיליארדי דולרים בשנה בשל גיוסי מילואים. אנשים בגיל הפורה ביותר מבזבזים שלוש שנים ברדיפה אחר נערי גבעות ופושעים ערביים. צבאות גדולים אינם עוד יעילים כאשר פצצת אטום מסוגלת להחריב עיר, וגז עצבים יכול לחדור גם דרך החור הקטן ביותר בבגד. מעולם לא פותח נשק שלא נעשה בו שימוש, והנשק הכימי לא יהיה שונה. זוהי טעות להחזיק צבא סדיר- עדיף להשתמש בכסף בשביל לרכוש נשק. צבאות גדולים הם מטבעם לא מוסריים- והם קיימים רק מכיוון שגנרלים לא לוקחים בחשבון את קדושת החיים. אם שוויו של כל חייל היה נעמד בעשרה מיליון דולר, סכום הגיוני לביטוח חיים, חיל הרגלים היה נעלם כליל. בכל מלחמה כוללת, ישראל לבטח תפסיד. כמה חיילים כבר נוכל להעמיד מול שבעה מיליון מצרים וסורים? מילואים לא יעזרו לנו מול טילים סוריים- וגם לא טילי פטריוט שעולה מיליון דולר לאחד. אנו זקוקים ללייזרים וטילים משלנו. נכון, גם הערבים יקבלו אותם, אך לשם כך יש כוחות קומנדו. הערבים כבר הבינו שהם יכולים לנטרל את המטוסים היקרים שלנו בטילים זולים. טיל בליסטי זול משווה את מגרש המלחמה. אל לישראל להגרר למשחק המספרים הערבי. אנו לא מסוגלים להרכיב כל כך הרבה חיילים, טילים ומטוסים כמוהם.
העולם חוזר למלחמה בעצימות נמוכה, מעין לוחמת טרור- רק שהפעם למחבלים יש פצצות אטום.