אין פלא שהיהודים הישראלים, שבאו ממדינות מתורבתות, רואים בזלזול את הערבים. אולם הם שוגים. הערבים אינם הבורים שהישראלים מתעקשים לראות. חופשיים מהרומנטיקה שספגו היהודים באירופה, הערבים מעל הכל הם עם פרקטי. אך התדמית של הערבי השקרן וחד הלשון אינה נכונה. הערבים מסכימים לשקרים במימד הפרטי, אך יעשו הכל כדי לשמור על המוניטין הציבורי.

צעקותיה של איראן על השמדת ישראל הן רטוריות. אולם כאשר איראן מבטיחה לזרוע הרס אם ישראל תתקוף את סוריה, היא מתכוונת לכך. טילים קונבנציונליים אינם זורעים הרס רב, לאיראן אין הרבה כאלה. הטילים האיראניים אינם מדויקים דיו בכדי לפגוע בבתי הזיקוק הישראלים. על ברור שהם מדברים על פצצת אטום.

לאיראן יש נשק ביולוגי וכימי, ואין ספק שכבר יש לה פצצה. שווה להקשיב לאייתולות מדי פעם. במקרה זה, הם אינם מדברים באוויר. הסיכוי שישראל תתקוף בסוריה כנקמה על פעילות חזבאללה היא דבר ממשי בהחלט. ויתכן מאוד שאיראן תתבקש לעמוד במילתה.

שימו לב לאיום השונה מאוד מכיוונה של חזבאללה: “הפתעות”. לחזבאללה אין נשק להשמדה המונית. ההפתעה היא יכולת פגיעה בעורף הישראלי – כלומר נשק תלול מסלול. מחבלים מתאבדים מחזבאללה הם פחות סבירים, למרות שיתכן והחמאס יפיק כמה כאלה. אין זה סביר שסוריה תתיר לחזבאללה להסלים את המלחמה בפיצוץ מפעלי זיקוק ישראלים. אך מי אמר שסוריה שולטת בחזבאללה?