מי שמאמין בבואה של האפוקליפסה יכול עתה לגייס עדויות נרחבות לכך: פוליטיות, כלכליות, דמוגרפיות, מוסריות וצבאיות.
מבחינה פוליטית, כלל העולם המתורבת (והחמוש), אימץ את הדמוקרטיה, מערכת חוק בלתי ישימה בטווח הארוך, בה קבוצות אינטרסים פועלות במרץ להחריב את המערכת מבפנים. זהו מצב חסר תקדים: בהיסטוריה ראינו מנהיגים נופלים, ואף מדינות, אך מעולם לא חזינו בהתמוטטות מוחלטת של סדר פוליטי. דבר דומה קרה באימפריה הרומית שהלכה ושקעה נוכח פלישות הברברים.
מבחינה כלכלית, המערב איבד מוסר עבודה. בארה”ב, הספקולציה החליפה כליל את התעשייה הפרודוקטיבית. באירופה, שבוע עבודה בן ארבעה ימים, ודמי אבטלה שמנים הפכו לנורמה. בכל עבר מרקיע החוב הממשלתי והבטחות הפנסיה לרמות בלתי מציאותיות.
מבחינה דמוגרפית, מדינת הרווחה הרגה את המשפחה הגרעינית. אנשים מסתמכים על הממשלה לסיוע, ולא על בני משפחתם – כפי שהיה מאז ומעולם. הגלובליזציה מחקה את המשפחה בכך שהפרידה בין הורים לילדיהם. אם ילדים הם נטל כלכלי בצעירותם, וחסרי רלוונטיות כלכלית ורוחנית בבגרותם, למה ללדת אותם? הפנסיות הגדלות ועלויות הבריאות האדירות של פנסיונרים דוחקות בממשלה לאפשר כניסה לזרים, ורצון טוב מוטעה מטעם ליבראלים מאפשר לאותם הזרים להפוך לאזרחים. הקהילות המוסלמיות באירופה המערבית אולי לא נראות אדירות מבחינת אחוזים, אך הן גדולות יותר מהנוכחות היהודית בשנות ה-30, שהתפוצצה לכדי שואה. היטמעותם של המוסלמים לא בהכרח תרפא את הפצעים: היהודים נתקלו בשנאה הרבה ביותר דווקא כאשר התבוללו. זרים בקרבת מקום היה רע מספיק, אבל זרים שמנסים להתבולל ולהשתלב בחברה היה קו אדום. מה גם שהתבוללות תמיד מגיעה מספר דורות אחרי ההגירה – כלומר שהמוסלמים יהוו גוש עצום באירופה הרבה לפני שיתעורר בהם היצר להתבולל.
לדבר על דעיכת הערכים איננו בהכרח רעיון טוב, כי כל דור מחדש עושה את זה. אולם בכל זאת, הניהיליזם הממוסד המודרני שונה מאוד מהציניות הפרטית בנוגע לערכי החברה. מעולם בעבר לא עודדו האינטלקטואלים את הציבור לנטוש את ערכיו מבלי לספק להם תחליף.
פיתוחים בתחבורה ותקשורת הפכו השפעות אלה לגלובאליות באמת, מבלי שנותר מקלט למתנגדים רעיוניים. מתנגדים נדחקים לאינטרנט ואינם יכולים להרים פעולה גדולת מימדים. תעמולה גורמת לאנשים להאמין בערכים כפויים, וצרכנות מוציאה מהם את הנכונות להתנגד להם.
אנשים הפכו לבלתי רציונאליים ברמה שלא הכרנו: קיומם הכלכלי מובטח בכל מקרה בידי הממשלה, עיניהם מסונוורות במציאות המדומה של הוליווד, ראשיהם מלאים בחינוך לאידיאליזם ליבראלי, ומוחם נשטף בידי התקשורת – כל אלה גורמים להם להאמין ללא כל בעיה באמונות שווא. בעבר, אמונות שווא התמוטטות בין רגע כאשר נבחנו כנגד המציאות, אך הכרית הכלכלית האדירה (כדוגמת מדינת הרווחה) והכרית המנטאלית (תעמולה תקשורתית) מתירות לציבור להאמין באמונות שווא למשך דורות רבים.
ממשלות זקוקות לנתינים בלתי רציונאליים. בעבר, גם ההתנהגות האנושית הבלתי רציונאלית ביותר- הלחימה, הייתה ברובה רציונאלית. חיילים סיכנו את חייהם בתמורה לשלל ומשכורת. גיוס חובה וחינוך ליבראלי גרמו לחיילים לסכן את חייהם בעבור אידיאלים… אידיאולוגיות מנוגדות הן אפילו פחות ניתנות ליישוב זו עם זו מאשר דתות, והן שהובילו למלחמות הנוראיות ביותר בהיסטוריה. הוסיפו טכנולוגיה לערבוביה, ויום הדין לא נראה פתאום רחוק כל כך. בדומה למשברים כלכליים, גם משברים פוליטיים מושתקים מובילים למגה משברים.
זה לעולם לא מפסיק להפליא אותי כמה קרוב היה העולם להשמדה במלחמה הקרה. הגנרלים הסובייטים היו פשוט טיפשים, לוחמניים וכנועים. מזכיר המפלגה הקומוניסטית המוטרף יכול היה בקלות להורות על תקיפה, והגנרלים היו תומכים בו. עד היום האסלאם טרם השיג ארסנלים כה גדולים- אך שימו לב שפקיסטאן בנתה כבר חמישים פצצות אטום. איראן ומצריים מסוגלות להרבה יותר.
טענה רווחת היא שלמדינות אלה אין את אמצעי השיגור לכלי נשק אלה. טילי יירוט ולייזרים גם הם מסוגלים לעצור טילים גרעיניים ממדינות מוסלמיות. אולם כאשר הפצצה הבאה תתפוצץ, היא לא תגיע בראש קרב, אלא מוסווית במכולה שתפוצץ על ידי הודעת SMS. אין מערכת הגנה ללא פרצות, ואויב נחוש תמיד ימצא אותן. מבחינה מתמטית מדובר בהשמדה אדירה בעלת סיכוי הגבוה מאפס לחדור כל מערכת הגנה.
מבחינה טכנית ההרס אינו בלתי מוגבל: פצצה גרעינית טיפוסית תשמיד מספר בלוקים, אך פצצה גרעינית במתקני תשתיות מרכזיים תוביל להשמדה אדירה.אך עדיין, כמה מאות פצצות מוסלמיות לא ישמידו את ארה”ב.
מלחמה גרעינית שכזו בין האסלאם למערב הינה סבירה בהחלט. המוסלמים ישיגו נשק גרעיני, ותוך כמה דורות יעלה מנהיג שלבטח ישתמש בהם. הם אולי לא יפגעו בארה”ב, אבל בישראל הם לבטח ינסו. כאשר אמרו נביאי התנ”ך שמלחמת גוג ומגוג תתרחש בישראל, הם לא ידעו שהיא תמוקם בדיוק בחיץ בין במערב לאסלאם. ההיסטוריה אישרה את נבואותיהם.
ישראל מהווה מטרה מפתה למוסלמים. הם יודעים שהמערב לא ינקום על השמדתה של ישראל, בדיוק כמו שהוא לא נקם על השואה. הארסנל הגרעיני המוסלמי, שאינו יעיל כנגד המערב, יעבוד יופי כנגד ישראל. מערכת הגנת טילים לא תעזור מכיוון שסוריה תוכל ליירט את טילי היירוט. ישראל פשוט קטנה מדי להגנה שכזו.
התקווה היחידה שלנו היא איום אמיתי להשמיד כל מדינה מוסלמית שמפתחת נשק גרעיני.