כמה מגוחך זה לדבר על שחיתות פעוטה בידי בכירים פה ושם כאשר השחיתות הממוסדת ממשיכה באין מפריע בקנה מידה מאסיבי. הממשלה משחדת את האופוזיציה בתיקים. המפלגה השולטת משחדת דמויות מפתח ציבוריות במשכורות מנופחות בגין תפקידים קיקיוניים. המיעוטים משוחדים בקצבאות.
ישנו הבדל מהותי בין הסוציאליזם השבדי לבין הישראלי. השבדים מהווים קהל הומוגני ברובו, בעוד שישראל קיימות קבוצות גדולות הדורשות להיבדל מהחברה ולגזול את כספה באופן מוחצן: חרדים, ערבים, אתיופים ומהגרים מבוגרים. השחיתות מזעזעת במיוחד בנושא האתיופים: מלבד הקצבאות הישירות (סיוע כספי במקום תלושי מזון), אלה מרוויחים הכי הרבה מחוקי שכר המינימום, מה שאומר שיהודים חרוצים בעצם נאלצים לסבסד את בני הפלשמורה. מדהים אותי כיצד אנשים אינם מבינים ששכר המינימום הוא למעשה המס הגדול ביותר שהם משלמים.

זוהי שחיתות שמאפשרת לממשלה לבצע תרגילים אנטי ישראלים. החרדים הסכימו לפינוי גוש קטיף לאחר ששרון זרק למנהיגיהם עצם בדמות קצבאות גדולות יותר. המתנחלים שותקים כאשר צה”ל הורס מוצבים מכיוון שהממשלה מסבסדת את ההתנחלויות.

אך האם סובסידיות אינן דבר טבעי למדינה לעשות? כלל לא. הממשלה הרי לא השיגה את כספה בדרכי נס. היא מטילה מיסים ומחלת את הכסף מחדש. האומה ככלל אינה מקבלת שום הטבות מהממשל שלא יצאו מלכתחילה מכיס האזרחים. יוצא בזאת שהממשל משחד ודוחק באזרחים עם כספי האזרחים עצמם! האבסורד האדיר שבסיטואציה שוכן בעובדה שהממשלה פועלת כחוק כאשר היא שודדת אנשים עובדים כדי לזכות בתמיכתם של אחרים בכדי לקדם מדיניות שדופקות בסופו של דבר את האדם העובד. כספם של הפועלים נלקח מהם ומופנה כנגדם.
בדמוקרטיה האתונית הקלאסית, רק אנשים בעלי אמצעים הורשו להצביע. בישראל, חובה לשלול מאזרחים שהכנסת המס שלהם שלילית את זכות ההצבעה. באופן מפתיע הדבר ישלול זכות הצבעה מערבים וחרדים, וגם יניא את הממשלה מסבסוד אוכלוסיות מתוך מניע פוליטי.