על פי חז”ל, לא הסכמנו לקבל לשורותינו מתגיירים בימי המלך שלמה. הסיבה לכך הייתה פשוטה: היהודים היו כה עשירים וחזקים שהמונים נהרו לארץ להנות מהעושר- ולא בכדי לעבוד את ה’. בין אם זה נכון או לא, הסיפור מלמד אותנו רבות. לסיפור כן יש רקע תנ”כי: יהושוע לא עשה שלום עם ישובי הארץ, אפילו אם אלה שהיו מוכנים לקבל על עצמם מיסים ועבדות. הגבעונים, יוצא הדופן היחיד, שיטו ביהושוע בכך שהעמידו פנים שהם באו מרחוק. ההגיון הוא ששבטים מקומיים פחדו מכוחנו ועל כן היו מוכנים להתגייר.

כמו כן, חז”ל קבעו שבאחרית הימים גם לא נסכים לקבל מתגיירים לשורותינו, מכיוון שלאחר שיתגלה ה’, עמים רבים ירצו להתגייר מתוך ידיעה ופרקטיקה, ולא אמונה. שימו לב שהאמונה יכולה להתקיים רק כאשר אין עובדות חותכות התומכות בקיומו של דבר מה. חז”ל ללא ספק היו מקטלגים את ימינו כהגשמה משיחית של שיבת ציון. ל כן, הגיור בימינו אולם אינו אסור, אך הוא כן מפוקח תחת כללים נוקשים.
היהודים אינם דת בלבד, אלא גם עם. איננו זקוקים להחלטה של בית המשפט הבריטי כדי לדעת זאת. רבנים מובילים אימצו לאחרונה את הגישה שהחזקתי בה מזמן – תינוק שנולד לאם פונדקאית הינו יהודי אם תורמת הביצית היא יהודיה. על כן היהדות מוגדרת בהחלט על פי דם. כפי שציין בית דין בריטי, היהדות היא תכונה אתנית העוברת מאם לבנה. בית המשפט אומנם התעלם מהעובדה שילדים נוצריים עוברים הטבלה מוקדם מדי בכדי שיוכלו להביע את דעתם בנושא, ועל כן הנצרות גם היא תכונה אתנית הנכפית עליהם- ועל כן בתי ספר נוצריים אשמים באותה האפליה הגזענית בה מאשימים בתי הדין את היהודים.
עלינו להוסיף שהיהדות היא גם דרך היסטורית משותפת. היהודים נרדפו במרוקו ופולין כאחד, ורוכזו במחנות נאצים באוקראינה ותוניס כאחד.
כל אומה מוגדרת בין השאר ביחס הזרים כלפיה. היהודים לכל הפחות, נתפסים כחכמים ומשכילים.

אף אחת מהתכונות הללו אינן ניכרות בגיורים ההודים שהכריזו על עצמם כצאצאי שבט מנשה. עזבו לרגע את העובדה שבני מנשה האמיתיים חיים בתוכנו- השומרונים בעלי העברית התנ”כית היפיפייה, הטקסיות המקורית שהשתמרה, הזיקה לארץ, תכונות שהם מעולם לא נטשו. ההודים אינם שותפים לתרבותנו, להיסטוריה, אתיקה, חינוך ומוח שלנו- הם אינם אנחנו. נכון, הם גיורים טובים שחיים כיהודים מזה חמישים שנה. אנו לא גובים עמלות. האם מישהו באמת מאמינים שהם המירו את דתם מכיוון שהמונותיאיזם המופשט נעלה מבחינה אינטלקטואלית על אמונות פגאניות? הם בכלל לא ידעו את פירוש המילה “אינטלקט” בזמנו, וייתכן מאוד שאינם יודעים אותה כיום. כמו כן, הם לא התגיירו מתוך הערצה לעם היהודי ששימר את אמונתנו למשך 4000 שנה עד בוא התנועה הרפורמית. הם בסך הכל הוקסמו מדבריו של מטיף שמבקרה היה יהודי. באותה המידה הם יכלו לאמץ את הקניבליזם אם היו מטיפים אותו בצורה מספיק מתיפייפת.

סכנה גדולה אורבת לנו. בעולם ישנם כשישה מיליארד איש עניים ומלוכלכים בהשוואה לישראלים. אין ספק שמעמדם אף נחות יותר ביחס לארה”ב, אך לא ניתן להמיר את דתך לאמריקה ולקבל אזרחות אוטומאטית. גרוע מכך שהם עניים, הם נואשים וברי תושיה. כל שדרוש הוא מטיף קנאי ורצון מצד הסוכנות היהודית הצמאה לעלייה- בכדי להוביל מליוני גרים לדלתנו. מפלגות פוליטית לעולם לא יסרבו למצביעים חדשים ותמימים: הימין יברך אותם כי עולים נוטים להיות שמרנים, השמאל יברך אותם כי יהיה ניתן לקנות את קולותיהם בזול עם קצבאות. הבעיה האמיתי היא שהעולים יקיימו את מצוות התורה ואף בעוז, כפי שנדרש ממצטרפים חדשים. הם לא יהיו בהכרח מתגיירים כלכליים. אולם אין ספק שהם לא היו מתגיירים לדתו של עם עני מהם. אולם הגיור שלהם ייחשב כהלכה כי הוא ייתמך בידי רב נלהב.

לפני כאלפיים שנה, כאשר השתלטה הציניות הדתית על העולם, וההאצה הטכנולוגית דמתה להיום, רבבות רבנים פרושים תרו אחר גיורים חדשים בארצות גויים. כהערת שוליים, לפעמים היו אלה דווקא גיורים עשירים וברי השפעה, ותמכו ברבנות וסייעו לה להפוך לזרם השולט ביהדות- ולאחר מכן לזרם היחיד המוכר על ידי ממשלות. מספר היהודים האורתודוכסים בארץ עומד על כ600 אלף בלבד, כך שאין זה בלתי סביר שרבנים יחלו לגייר גויים מתישהו. לאחר פרשיית בני משנה, דבר לא עוצר בעדם מבחינה פוליטית או דתית.

התשובה לכך היא זו: שמירה על אורך חיים יהודי לא בהכרח עושה אותך יהודי. אם אין לזרים קשר ביולוגי או תרבותי לישראל, אל לנו לחשוש מתיוגם כלא יהודים. התגיירותם היא דבר גדול, ועלה עליהם לעבוד את ה’ כאלפיים שנה לפני שניתן להם להיכנס. הבה ניתן להם לחוש את שנאת הגויים. הבה ניתן להם להיות אור לגויים כשם שחסידות סתמר מהווה אור בניו יורק. הבה נאפשר להם להיות אסטרטגיית חוץ שלנו, מקור כוח ישראלי בעולם.
אך אסור לתת להם לעלות ארצה.