אם אני היחיד שנמאס לו שמשקרים לו כל הזמן? אף אחד אחר לא רואה את יער המיתוסים שאנו חיים בו?

משה דיין, הלוחם האגדי, היה שר הביטחון ב-67′, תפקיד אדמיניסטרטיבי לכל היותר. לא רק שהוא לא הציל א את ישראל, הוא אף מנע מהערבים לברוח מהגדה ונתן את מערת המכפלה והר הבית לאובינו המוסלמים. אילולי הוא, ייתכן מאוד והיינו מרוקנים את הגדה מאזרחיה ושולטין בכל המקומות הקדושים.

גולדה מאיר, הסבתא של היהודים, הינה האחראית הבלעדית לכאלפיים מתים במלחמת יום כיפור, מכיוון שהיא התעקשה שלא להפעיל מכת מנע בערב החג.
יצחק רבין, סמל היושר, נבחר על מצע בטחוני ואנטי ערבי נוקשה, ובו בעת, בגין ניהל משא ומתן עם אש”ף בקהיר מטעמו.

אריק שרון, מלך ישראל, ניצח בבחירות מכיוון ששם ללעג את רצון השמאל לפנות את עזה- ואז ביצע את הפינוי בעצמו באכזריות יוצאת דופן.

ליברמן מעולם לא התכוון לממש את סיסמתו – “אין נאמנות אין אזרחות” שבגללה הוא ניצח בבחירות. הגירסה המקורית שלו הייתה הרבה יותר מתונה – “אין שירות לאומי, אין ביטוח לאומי.” הסיסמא החדשה הומצאה בידי איש השיווק של בירנבאום. ליברמן ידע שאין שום סיכוי שהשמאל והמרכז יצביעו בעד נישול הערבים, קהל הבחורים הגדול ביותר שלהם, מזכויות היתר שלהם. כמו כןף הוא כלל לא פעל לממש הבטחות אחרות מיום הבחירות. מדינה פלסטינאית אינה דבר טאבו כמו שהוא הבטיח, ומשא ומתן עליה מתקיים בימים אלה ממש.

העוזרת של ביל קלינטון זכורה בכך שכינתה את נתניהו כשקרן ובוגד, גישה לה שותפים יריביו של נתניהו. הוא שיקר על כל אחד מעקרונות המצע שלו- אבל אל נהיה נושקים עימו, הוא מצוי תחת לחץ אמריקני.
מסכת השקרים הישראלית אינה מוגבלת למנהיגים בלבד. קחו לדוגמא את נושא המים. אנו יודעים מלימודי כלכלה, שעלותו של כל מוצר שהוא נמדדת בעלות הייצור של היחידה האחרונה. אם חברה השקיעה הון בפיתוח מוצר אך נמצאת בתחרות עם חיקוי דומה- יהיה עליה להשוות את מחירו הנמוך. כאשר האספקה מוגבלת, היחס דווקא הפוך: מחיר הפחם מחושב לפי מחיר כרייתו מהמכרות הקשים ביותר, למרות שישנם מכרות רבים בהם עלות הכרייה נמוכה. נאמר כי בעליהם גובים דמי שכירות- הכנסה שלא התקבלה בעבודה. כיצד זה קשר למשק המים הישראלי? פשוט מאוד, מחיר המים בישראל נקבע לפי עלות המים המותפלים, שהם המים היקרים ביותר. זאת למרות שמי ההתפלה מהווים רק חלק קטן מכלל המים הנצרכים בישראל. למעשה, חברת מקורות וממשלת ישראל מוכרות לציבור מים מהכנרת במחיר של מים מותפלים. ככל שעלות ההתפלה תעלה, כך יעלה מחיר המים הכולל בישראל.

הצריכה האישית של מבוגרים מועסקים בישראל עומדת על כ-100 עד 200 ליטרים לאדם ליום. הערבים אומנם מתרחצים פחות, אבל הווה לא נבטל אותם במשוואה לגמרי. זה מביא את הסך הכל הישראלי לפחות מקילומטר מעוקב אחד בשנה, כמות קטנה מאוד, אפילו לשנת בצורת. מרבית המיים נצרכים בחקלאות בלתי יעילה. ישנה אגדה שהחקלאות הישראלית היא המתקדמת בעולם, אך אלה הבלים. אפילו החקלאות האירופאית, שיש לה עלויות מים ותחברוה קטנות יותר, עדיין מסובסדת על ידי הממשלה. מים, כמו כל משאב טבעי אחר, שייכים לעם, ולא לתאגידים. לחוות אין כל חזקה על המיים של כולנו, ובטח שלא במחירים מסובסדים. עליהן לשלם יותר מהאדם הפרטי, ולא להיפך- כמו שקורה עכשיו.

נתון הקילומטר המעוקב מראה את הגיחוך שבנתון הרשמי של 50 מליון מטרים מעוקבים שניתנים לפלסטינים מדי שנה. אין שום סיכוי שזו הצריכה האמיתית שלהם, וזו בוודאי עומדת על פי 4 עד 8 מכך, בין אם רשמית או בדרך גניבה.
הדמוקרטיה תשרוד רק אם אנשים יתעניינו באמת.