יהודים רבים מדברים בעד חלוקת ירושלים, מאחר והפלסטינים שולטים במזרח העיר בין כה וכה. אולם קבלת המצב הקיים אינה האופציה היחידה. האפשרות השנייה היא לשנות את המצב הקיים. איזו מדינה מסכימה לחלוקת בירתה בידי אויב מובס? ברלין חולקה בידי המעצמות הכובשות, אך אוחדה בשנית בהזדמנות הראשונה. איזו אומה נותנת את מקומה הקדוש ביותר לאויבה לאחר שהוא הפסיד במלחמה?

המוסלמים ראו בנסיגה מעזה ניצחון גדול, ורק המשיכו במאמציהם הצבאיים. כניעה בירושלים תהיה ניצחון אדיר למוסלמים, שתצית את האלימות הרבה יותר. הנוער המוסלמי, שטוף המוח בשנאה ולאומנות, יראה בכך ניצחון נוסף לכיוון הפתרון הסופי.

ויתור ביהודה, שומרון וירושלים לא יבסס את נחישותם של היהודים להילחם על היתר, כפי שמקוים יהודים רבים.הקו האדום היהודי נוטה להיות גמיש מאוד. ב67′ היה הקונצנזוס בארץ שחובה לספח את סיני. ההתנחלויות היו אמורות להבטיח את שליטת היהודים בעזה לנצח. אפילו השמאל הישראלי דחה בתחילה את חלוקת ירושלים. הויתורים מרעלים את נכונותם של הישראלים ללחום. ישראל לא תגן פוליטית על גבולות 48 טוב יותר משהיא מגינה על גבולות 67. הרי גבולות 48 כבר כיום מאוימים על ידי פיצוץ האוכלוסין הערבי. בין אם המדינה הערבית תגזול משטחיה של ישראל, או ישראל תהפוך עצמה למדינה ערבית, התוצאה הינה זהה. לא תהיה עוד מדינה יהודית. לאחר ויתור על יהודה, שומרון, ירושלים וסיני למוסלמים, ישראל תתמודד מול אוטונומיה מוסלמית בגליל, וגייס חמישי של מוסלמים בישראל.

אין באמת אפשרות לחיות בביטחון בארץ הזו, אולם רומא, מדינת משטרה, חיה בבטחה לאורך מאות רבות על ידי כך שהיא התמודדה עם איומים בעודם קטנים- מבלי לחכות שיתנפחו למימדי ענק. הישראלים משכנעים את עצמם שהם יגרמו לעולם לאהוב אותם אם הם יוותרו על שטחים לטובת האויב המוסלמי. הם אומרים שהעולם אינו רוצה שנדכא את הפלסטינים, וכי הוא יסלח לנו אם נוותר להם ונתבצר במדינה בגדול של גטו. הם אף אומרים שאם נעשה זאת- העולם יגן עלינו! ובכן, עם גטאות וחסיד הגויים יש לנו הרבה ניסיון.

לעולם לא אכפת אם ישראל או הפלסטינים יחזיקו בשטחים. מרבית האנשים בעולם כלל לא הכירו את השמות הללו עד לפני שני עשורים. אדישות העולם מציעה לישראל הזדמנות- הזדמנות שזמינה באותה המידה גם למוסלמים. העולם שתק לנוכח השמדת היהודים ברוסיה ב1906, באוקראינה ב1918 ובגרמניה ב1942. כמו כן, העולם אינו מציע ליהודים שום סיוע במלחמתם אל מול המוסלמים.
ישראל לעולם לא תתקבל לנאט”ו, וגם אם באורך נס כן תתקבל- נאט”ו לא יגן עליה ברגע האמת מכיוון שהיא תתקוף ראשונה- מה שלא יכול להיות אחרת.
בניגוד לחשיבה הישראלית, הנכוחות שלנו לויתורים דווקא מציגה את המוסלמים כמי שצדקו לאורך כל הדרך. החשיבה האנושית אינה רואה את הצבא החזק המוותר מיוזמתו כסימן למוסריות. אם ישראל מוותרת- משמע שהאדמה מעולם לא הייתה שלה.

נסיגה משטחים רק תביא עלינו עוד צרות, לא שלום.