הכנופיות של שנות השלושים, בדומה לטרוריסטים של היום, היו תופעת שוליים בקרב הערבים הפלסטינים. כרבע מהאוכלוסייה, על אף שאינה מיליטנטית, תומכת בלוחמים. יתר הערבים הינם הגיוניים ושוחרי שלום, שרק רוצים לחיות את חייהם ולא משנה תחת איזו מערכת פוליטית. אפילו המרד הערבי של 1936 לא האריך ימים, וגם האינתיפאדה לא משכה משתתפים רבים. מפלגת האיסתקלאל של שנות השלושים הייתה יחסית לא אלימה, ואף הגנה על יהודים במהלך הפגנותיה, אך דרישותיה הלאומיות הציתו את הלהבה בליבם של ערבים שקיבלו את מצעה, והיו מוכנים לבצעו בשיטות של גדודי השהיד עז אל דין אלקסאם. האחים המוסלמים גם הם מצידם התמתנו, אך נתנו השראה לחמאס. כאשר התמתן החמאס, הוא הוליד את גדודי אלקסאם.

התהליך ההיסטורי מוכר: ליברלים רוסים שלפני 1917 התנגדו לטרור ולאלימות ההמון, אך מטרותיהם הניעו אחרים שכן תמכו בטרור ואלימות. המתונים לעולם לא מנצחים- רק הקיצוניות המכוערת הינה מספקת לשבירת כוחו של השלטון הישן. המתינות לעולם אינה נהנית ממסירות נפש או כנות כמו הקיצוניות: אם המטרה כה מתוקה, בוודאי שהיא מקדשת את האמצעים.

הטרור עובד. פוליטיקאים ישראלים מפיצים את השקר שהטרור פוגע בראש ובראשונה בפלסטינים ומעכב את בוא מדינתם המיוחלת. להיפך, האג’נדה הפלסטינית זוכה לתשומת לב בינלאומית אך ורק בגלל הטרור. סקרים מראים כי לאחר כל פיגוע גדול עולה התמיכה בישראל להקמת מדינה פלסטינית. האינתיפאדה השנייה הייתה הסיבה היחידה לפינוי גוש קטיף. אילולי הטרור, הייתה ישראל מתעלמת מקריאת הפלסטינים למדינה. הטרור הוא טקטיקה יעילה ביותר כנגד אויב נעלה.

גם היהודים אימצו לקרבם את הטרור: לא רק האצ”ל והלח”י נגד הבריטים, אלא גם בן גוריון נגד הערבים, כדוגמת הטבח בכפר קאסם ושאר מבצעים של יחידת 101 של שרון. הטרור אינו עיסוק המתאים לטיפשים או פחדנים כפי שטוענים חלק. ארבעים שנה לפני ההתקפה הגאונית של ה-9/11, החזית העממית חטפה שלושה מטוסים בו זמנית והנחיתה אותם בירדן, מה שהצית את מלחמת ירדן בפתח של שנת 1960.

הטרור הינו אף מוסרי יותר מהמלחמה הקונבנציונאלית, מכיוון שהטרור משיג את מטרותיו הפוליטיות עם הרבה פחות הרוגים. אפילו במונחים יחסיים, האבידות שהסבו המחבלים הפלסטינים באוכלוסיה הישראלית הן מזעריות לעומת ההרס שזרעו בעלות הברית ביפן. אנו יכולים לא לאהוב את הטרור הפלסטיני, ובטח שאנו רשאים לפעול כנגדו בכל הכוח, אך אין כל טעם להתבכיין על כך.