הקריאות להקים גרסה ישראלית לאלג’זירה הן מיותרות לחלוטין. הסיבה הראשונה היא שלאף אחד בישראל אין את השכל הישר שיש לנסיך קטר, שהשכיל להקים את התחנה ואז לתת לה יד חופשית. ברגע שתוקם, התחנה תיפול תחת לחצים מכיוונים אין ספור, כולל מינויים פוליטיים, שדלנות ומגבלות תקציביות. בשונה מהשייח’, כל חבר כנסת בישראל בטוח שהוא יודע יותר טוב מכולם כיצד לנהל אפיק תקשורתי.

מה גם, שאל’גזירה משדרות מסר ישיר ועקבי: אובייקטיביות ופאן ערביות. רשת יהודית מתחרה תהיה לבטח בלתי החלטית. היא תתנדנד בין אפולוגטיקה שמאלנית פרו ישראלית (מצטערים, אבל אנחנו חייבים להילחם בטרור, אנחנו מתחייבים לעשות את זה יותר נקי הפעם) לבין ברברת מרכז. עמדת הימין האמיתית לא תזכה כלל לזמן אוויר. אך הקהל רוצה קיצוניות. הצופים אינם מעוניינים בתירוצים וחצאי אמיתות. התקשורת הישראלית מפסידה בכך שהיא מסבירה את מעשינו, במקום להציג אותם כעובדה וזכות. שימו לב שאלג’זירה אינה מתרפסת ומתנצלת סביב סוגיית הטרור האסלאמי – להיפך, היא מסקרת את הטרור באופן אוהד.

סגל העיתונאים ברשת הישראלית המוצעת יהיה בליגה אחרת לחלוטין מהסגל הנוכחי של אלג’זירה. הערבים מעסיקים עיתונאים חדורי מוטיבציה אשר שותפים לערכי הטרוריסטים והלאומנות הערבית. עיתונאים ישראלים נוטים להיות שמאלנים קיצוניים, ומסיבה זו נראים אפיקי התקשורת הישראליים כזרוע נוספת של מכונות התעמולה הערבית. כל ניסיון להעסיק עיתונאים חיצוניים בתחנה החדשה ייענה בצעקות חמאס מצד איגוד עיתונאי השמאל, וחבריה לבסוף יצליחו להשתלט על הערוץ. עיתונאים ערבים טובים מאמינים בערכיהם, ועיתונאים יהודים טובים, גם הם, מאמינים בערכים ערביים.

הערבים נתפסים כפחות תחמנים מהיהודים. אלג’זירה, רשת ערבית, תיתפס אוטומטית כאמינה יותר מערוץ יהודי. ניתן יהיה לשנות זאת אם ישולבו בתחנה כתבים נוצרים פרו ישראלים – אך אלה יוחרמו על ידי הקהילה העיתונאית אפילו יותר מרשת FOX. מעטים יסכימו לסכן את הקריירה שלהם ולקחת עבודה בערוץ יהודי שנוי במחלוקת שהיה נתון למתקפה מתמדת בשל נטייתו האוטומטית לטובת ישראל.

ערוץ חדשות מוערך על סמך יכולתו לשגר כתבים לאזורי עימות. מאחר ומרבית אזורי העימות בעולם מאוישים על ידי מחבלים ערביים, לאל ג’זירה אין כל בעיה להגיע לשם. ערוץ יהודי לא יצליח להיכנס לשום מדינה מוסלמית או שדה קרב, והסתמכות של 100% על פרילנסרים אינה מודל עסקי מוצלח. הערוץ הישראלי יצנח מהר מאוד, ולא יעורר כל עניין בצופים זרים.

למנטאליות האנושית יש תכונה מעניינת: אנשים רוצים לשמוע חדשות טובות על חברים קרובים, וחדשות רעות על כל השאר. זה מסביר מדוע ערוצי תקשורת מקומיים נוטים להיות חמימים ואופטימיים, בזמן שהתקשורת הארצית נוטה להיות עוינת וביקורתית. אלג’זירה גם היא מיישרת קו עם מנטאליות זו: היא יותר אנטי מאשר פרו. אפילו במקרים הנדירים בהם אלג’זירה תומכת במישהו, אותו המישהו הוא בהכרח אנטי למישהו אחר. על כן, דיווחיה של אלג’זירה הם ביקורתיים ביותר כלפי ארה”ב וישראל, ותומכים כלפי מי שלוחם במדינות אלה. ישראל, השבויה באשליות התקינות הפוליטית, לא תנהל ערוץ אנטי ערבי אגרסיבי, על אף שערוץ כזה יזכה להצלחה מסחרית ופוליטית. כל עמדה פרו ישראלית תתדרדר מהר מאוד לכדי אפולוגטיקה מתרפסת.

תכירו בעובדות, מרבית העולם שונא יהודים. לא במובן של אנטישמיות משתלחת אלא במובן של חוסר חיבה כללי. כאשר אנשים בלתי אהודים לקחו מהערבים את אדמתם, סרבו לאפשר לפליטים לשוב, וניהלו מסעות צבאיים כנגד שכניהם, דעת העולם פנתה כצפוי נגד ישראל. האלטרנטיבה היחידה היא לפרוץ מהמסגרת התדמיתית היהודית שבנינו לעצמנו: כאשר ישראל הביסה את אויביה במלחמת בזק בשנת 67′, לא נהגנו כיהודים טיפוסיים – ולא נשפטנו ככאלה. למרות הרטוריקה החריפה של ממשלות העולם, דעת הקהל העולמית עמדה לצידנו. על כן, אלג’זירה תמיד תמצא קהל אוהד יותר מאשר הערוץ הישראלי, מהסיבה הפשוטה שהעולם לא אוהב את ישראל וארה”ב.

הפתרון אינו להקים תחנת טלוויזיה שתשחה לשווא נגד הזרם, אלא לשנות את תדמיתה של ישראל כך שתקשורת המיינסטרים תדבר מיוזמתה בעדנו, בכבוד והערצה. למען השגת מטרה זו, ישראל חייבת להפסיק להתרפס כפי שהיא עושה תמיד, ולהציג תדמית חזקה וערכית. מלחמת 2006 בלבנון הסתיימה עם דעת קהל הרבה יותר אוהדת כלפי ישראל מאשר מלחמת עזה ב2009. ההבדל היה שהעולם מבין את כללי המלחמה, וברגע שישראל נמצאת במלחמה, הכל בסדר. אך בעזה המבצע היה משטרתי באופיו, ולא צבאי. לחמנו כנגד אזרחים, מה שנראה רע מאוד על מסכי הטלוויזיה. מדינה חייבת להגדיר מי הם אויביה וללחום בהם ללא רחם. הדיבורים המעורפלים על הזרוע הצבאית של החמאס והפצצתה לסירוגין בין לבין אספקת משלוחי הסיוע- זה נראה רע.

אין לנו סיכוי לכבוש את דעת הקהל העולמית. המאבק החשוב יותר הוא על דעת הקהל כאן בבית. מוחם של הישראלים נשטף בתעמולה שמאלנית, ויש צורך עז בתחנה ימנית. הממשלה, עם זאת, לא תיתן רישיון שידור לתחנה שכזו, או שתסגור אותה במהרה באשמת הסתה. אם אי פעם תגיע טכנולוגיית הטלוויזיה באינטרנט לבתי אב בישראל, הממשלה תמצא דרך לצנזר גם את זה. אין כל דרך להפוך את התקשורת הישראלית לידידותית כלפי היהודים מלבד מהפכה.

המעבר מעיתונים רשמיים ותחנות טלויזיה לבלוגים ויו טיובנותן לישראל סיכוי במלחמת התעמולה. הערבים שלעולם לא יכוונו את תחנות הלוויין שלהם לכיוון התחנה הישראלית, עלולים כן ללחוץ על קישורים ישראלים בגוגל. ישראל יכולה ללחום במלחמת המידע אם תעשה שימוש מושכל בטכנולוגיות הקיימות. פריצה לאתרים עוינים, הענשתם בדירוגים נמוכים במנועי החיפוש, הבאת אתרים ישראלים לדירוג גבוה באותם המנועים- אלה יסייעו לישראל יותר מאלף תחנות טלויזיה, ויעלו אלפית מהמחיר.