שימו לב לדברי בוש-רייס בעת הפגישה עם הערבים בעמאן: “הסנקציות החמורות” נגד הרשות הפלסטינית הנשלטת על ידי החמאס מתבטאות רק בביטול הסיוע האמריקני שממילא לא הייתה סיבה להעניק להם. יחסית לתוצר הגולמי לנפש הרשות מקבלת יותר סיוע מכל מדינה אחרת בעולם.

רייס דיברה על השלמות הטריטוריאלית של הרשות – זה אומר שישראל צריכה לפלח בשטחה את הכביש שיחבר את עזה עם יהודה ושמרון.
“האלמנטים הקיצוניים” ברשות המזיקים לתהליך השלום – אלה לא מיעוט אלא הרוב הפלסטיני שהצביע בעד החמאס בבחירות.
בוש מאמין ש”פתרון שתי המדינות” ישים קץ לסכסוך – זהו מתכוון לשלוש מדינות: ישראל, פלסטין וירדן הפלסטינית.
רייס הזכירה את התחייבותה של ישראל לפרק את התנחלויותיה ב”שטחים הפלסטינים”. ארץ יהודה לא שייכת לפלסטינים. יהודים היו יכולים להפוך את עצת רייס ולהרוס את הישובים הערביים בשטח יהודה ולהעביר את תושביהם לירדן.
בוש משוכנע שהפלסטינים יחיו טוב יותר אם יקבלו את מדינתם. אם זה נכון – ישראל צריכה לעשות טובה לערביי ישראל הפלסטינים ולהעביר אותם למדינה פלסטינית – לירדן. ברם, אלה לא מסכימים עם בוש ומעדיפים להישאר בישראל.
בוש חזר על עמדתו שפלסטין צריכה להיות דמוקרטית. האמת – יש שם יותר מדי דמוקרטיה, והחמאס זכה בבחירות הדמוקרטיות. אבל “דמוקרטיה” כזאת לא מוצאת חן בעיני בוש.
בוש קורא לחזק את “המתונים” בממשלת פלסטין ותומך באבו-מאזן. הרוב הפלסטיני תומך בחמאס. אולי בוש צריך לקבל אזרחות פלסטינית כדי להכפיל את התמיכה באבו-מאזן – שיקבל שתי קולות?

בוש שנחל מפלה בעיראק מבקש לשפר את תדמיתו הפוליטי על חשבון ישראל הוותרנית.
אתם יכולים לצחוק או לבכות, אך ממשל בוש ” מפעיל את הלחץ” על צפון-קוריאה על ידי אמברגו של ייבוא של קוניאק, סיגרים ואופנועי-ים. אינני יודע מי נפל מהירח – ארמסטרונג או בוש…
למרות כל הכישלונות והפסדים יש בוש עדיין יכול להיכנס להיסטוריה כנשיא ראוי.
את המערכה הפוליטית בוש כבר הפסיד – הדמוקרטים ימחקו את כל היוזמות המדיניות שלו. הוא נכשל במדיניות המיסים, בעניין ההגירה בלתי חוקית ובמלחמה בטרור. אך הוא יכול להציל מכבודו על ידי מתן פקודה אחת: הפצצה של מתקניה הגרעינים של איראן.

גם אולמרט הפסיד את המלחמה בלבנון, הוא מעורב גם בגירוש נבזי של יהודים מעזה, וניהול המערכה שלו נגד הטרור נראית כאיבוד עשתונות. אך גם אולמרט יכול להיכנס להיסטוריה, כמו בגין – על ידי התקפה על מתקני הגרעין האיראנים.
פלוטוניום שהתגלה באיראן הוא סיבה מספקת לתקיפה. פלוטוניום הוא חומר גלם לייצור נשק ולא להפקת אנרגיה. לאחר הפצצת הכור הגרעיני באוסיראק ממשלת ישראל הצהירה: “אנחנו שוב קראים להם להפסיק את תוכניותיהם ההרסניות והאנטי-הומניות. בשום תנאי לא נאפשר לאויבינו לפתח נשק להשמדה המונית”.
בוש ואולמרט עדיין יכולים לתקוף את איראן. אין להם מה להפסיד אך יש להם סיכוי לזכות.