בהצהרת בלפור, במקור, השטח של ירדן נחשב לשטח ישראלי. בהמשך הבריטים הפרידו את חלק מירדן כדי להעניק אותה במתנה לשליט ערבי מקומי נאמן. ריכוז האוכלוסין בירדן דליל, היא חלשה כלכלית ולא יציבה פוליטית. המלכות תיפול כפי שנפלו כל המלכויות בעולם, ובחירות דמוקרטיות יבאו את הרוב הפלסטיני בירדן לשלטון.

לישראל יהיה גבול עם מדינה ענייה, פונדמנטליסטית ונקמנית. עיראק המפורקת תספק לה את האמל”ח ואת אנשי הגרילה. כעת יש לישראל בעיה עם מדינת פלסטין. ירדן תהיה מדינה פלסטינית גדולה. ישראל מסוגלת להעביר את הפלסטינים לעיראק. הממשל החלש שלה לא יוכל למנוע את זה. העברת אוכלוסיה זה דבר קשה. בעוד שלושים שנה יהיה עוד יותר קשה להתמודד עם ירדן תוקפנית שעליה ישתלטו הפלסטינים.
לבנון המוסלמית-נוצרית היא מדינת זאבים, ודאי לא של כבשים. שתי קבוצות המנוגדות כל כך לא מסוגלות להתקיים יחד. הקתולים ניהלו מלחמות נגד הפרוטסטנטים באירופה. המוסלמים לעולם יהיו מסוכסכים עם הנוצרים בלבנון. פירוקה של המדינה הזאת רק יטיב עם תושביה.

ישראל זקוקה למרחב ביטחון בגבולה הצפוני. הנוצרים הלבנונים שואפים למדינה עצמאית. זוהי התפתחות רצויה לישראל כדי לחדול להיות המדינה הלא-מוסלמית היחידה באזור. סוריה בצדק רואה את חלקה הצפונית של לבנון כשטחה שלה, לכן סוריה התוקפנית היא השותפה היחידה של ישראל. ישראל וסוריה יחד יכולות לתקן את הטעויות הגיאוגרפיות שנעשו בתקופה המנדטורית. פלסטין, לבנון, ירדן ועיראק הם מדינות חסרות תוחלת ככל שהן תעלמנה מהמפה מהר יותר כך תקטן גם כמות הדם שישפך