כאשר פלשו כוחות נאט”ן לעיראק במלחמת המפרץ, הם הופתעו לגלות שתוכנית הגרעין של המדינה כמעט והשתקמה מאז הפצצת הכור בידי ישראל בשנות השמונים. במרחבים העצומים שבין צפון קוריאה לוונצואלה, לא חסרים מקומות להקים בהם מתקנים סודיים. פקיסטאן, צפון קוריאה, לוב, איראן, סוריה ומצריים כולן מפתחות תוכניות גרעיניות, ובכל המקרים לקח למערב זמן רב לגלות זאת. פקיסטאן וצפון קוריאה מפיצות את הטכנולוגיה לכל המרבה במחיר, מה שמקצר את תהליך ההקמה של כור לכדי מספר שנים בלבד, במחיר שווה לכל כיס. למחלקת פיתוח הנשק באיראן לא הייתה כל בעיה לעצב את ראש הנפץ הגרעיני, בשל הידע והעיצוב הפקיסטני שניתן לה. סוריה קיבלה כור גרעיני ארוז ומוכן מצפון קוריאה. לא ניתן עוד למנוע את התגרענותן של מדינות העולם. מתקפה ישראלית על איראן לכל היותר תעכב אותה בכמה שנים- אם בכלל. איראן קונה אורניום מועשר מצפון קוריאה, ולא תצטרך יותר ממעבדה קטנה על מנת להמיר אותו לפצצה. חוץ מזה שהיא כבר יכולה לקנות את הפצצות מוכנות מצפון קוריאה.

על ישראל לפעול למען פיזור תשתיתה הכלכלית מעבר למישור החוף, ולהכריז על מדיניות השמדה טוטאלית של כל מדינות ערב במקרה שתותקף.

מערכת השמדה הדדית, כמו שהייתה בין ארה”ב לברית המועצות, תוכל לעבוד על מרבית הערבים, אך תמיד קיימת האפשרות שמחבל מוסלמי יחליט לפוצץ את תל אביב, בעיקר מחבל שאינו מפחד מתגמול- ושדווקא יברך על מכת תגמול ישראלית נגד מדינות ערב החילוניות.

הפלת המשטר באיראן הינה מטלה עליונה מכיוון שאלה מפעילים רשת טרור כלל עולמית. חשוב להתנקש ברפסנג’אני, שהיה מעורב בתוכנית הגרעין האיראנית עוד מאז ימיו של חומייני, למרות שהוציא נגד זאת פסק הלכה. במקום לאסור על קיום קשרים עם סוכנים איראנים- התנקשו בסוכנים איראנים, ובראשם באחמדינג’אד. בצעו פיגועי טרור בערים כמו קום, על מנת לשבש את התשתית האינטלקטואלית שמתחזקת את אידיאולוגיית הטרור האסלאמי. פגעו במדינות לוויין של איראן בחו”ל, ובחברות שעובדות עם איראן. אל לבצע את התהליך באיטיות מכיוון שרק מהירות תגרום לשלטון האייתולות להילחץ ולעשות טעויות. שלטון האייתולות הינו שונא וחלש, ורק לחץ מערבי, כמו זה שהטיל רייגן על ברית המועצות המתפוררת, יכול למוטט את המדינה. אולי כדאי לעורר מירוץ חימוש בין איראן לערב הסעודית.